Pro pacienty

Pro zdravotníky

 
          česky  English  Deutsch 
úvod  | O nemocnici  | Kvalita  | Veřejné zakázky  | F.A.Q.  | Kariera  | Kontakty    
PRO PACIENTY

Informace pro pacienty

Etický kodex

Průzkum spokojenosti pacientů

Otázky a odpovědi

Lékařská pohotovost

Telefonní seznam

Dárci krve

Nemocniční noviny

Lékárna

Informace pro pozůstalé

eAmbulance

Občerstvení v nemocnici

Program ZDRAVÍ

Obnova zdravotnických
technologií s podporou
fondů EU

Výstavba pavilonu
dětského oddělení
  


Zřizovatelem nemocnice
je Kraj Vysočina

Zřizovatelem nemocnice je Kraj Vysočina
Zdravotnický portál
kraje Vysočina

eAmbulance
Systém elektronického objednávání pacientů


Baby Friendly Hospital
Kooperující onkologické skupiny Kraje VysočinaZabezpečený přenos zdravotních informacím pacienta DICOM komunikace mezi zdravotnickými  zařízeními eMeDOcS (exchange Medical Documents System)

STŘED - linka důvěry
tel: 568 44 33 11, 775 22 33 11
e-mail: linkaduvery@stred.info
chat: www.elinka.iporadna.cz 

 

Nemocnice je certifikována podle ISO 9001


Baby Friendly Hospital
Baby Friendly Hospital

Počasí u nás - výhled na 48h

Datum aktualizace:
17.02.2018

 

 
Aktuality

31.08.2017
Koruna pro muže pokračuje
 

Benefiční akce Koruna pro muže, která má podpořit nákup nové operační věže pro urologické oddělení novoměstské nemocnice, pokračuje hokejovým utkáním ve středu 13. září od 17:45 na stadionu SK LH Žďár nad Sázavou na Bouchalkách.

Benefice začala v sobotu 17. června, kdy se na stadionu SFK Vrchovina v Novém Městě na Moravě proti sobě postavily týmy Nemocnice/SFK Vrchovina a Kozlovna Ládi Vízka. Po slavnostním výkopu, který provedla rychlobruslařka Martina Sáblíková, začal zápas, ve kterém hostující tým porazil domácí v poměru 5:2. Přes pět set lidí přišlo povzbudit oba týmy, ale užít si také bohatý doprovodný program. Jedním z jeho bodů bylo předání darů od firem. V tomto ohledu se na úvod kampaně Koruna pro muže povedl velmi dobrý výsledek. Převážně zemědělské firmy darovaly Nemocnici Nové Město na Moravě celkem 439.000,- Kč. „Velmi si vážíme podpory firem, ale i ochoty Okresního fotbalového svazu Žďár nad Sázavou, který se s námi rozhodl vstoupit do kampaně Koruna pro muže. Jakmile novou operační věž zakoupíme tak ji všem dárcům ještě v předstihu předvedeme,“ uvedla ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková. „Poděkování patří také fotbalovému klubu SFK Vrchovina, který nám poskytl nejenom zázemí, ale věnoval nemocnici dar ve výši téměř devatenácti tisíc korun,“ doplnila Věra Palečková.
Benefiční akce Koruna pro muže nyní pokračuje ve spolupráci se žďárskými hokejisty. Akci podporují i zdejší odchovanci Tomáš Rolinek nebo Martin Kaut, kteří se představí v rámci doprovodného charitativního programu. Na nákup nové operační věže potřebuje nemocnice získat ještě 1,5 milionu korun.

Seznam dosavadních dárců peněz na novou operační věž.

Žďas a.s. 100. 000 Kč
Bohemia Breeding, export-import,a.s. 50. 000 Kč
Moreau Agri spol.s r.o. 50. 000 Kč
Agro Měřín, a.s. 55. 000 Kč
Fides Agro, spol. s r.o. 50. 000 Kč
Zemědělské družstvo Nové Město na Moravě 25. 000 Kč
PROAGRO Radešínská Svratka, a.s. 20. 000 Kč
Agroslužby Žďár nad Sázavou,a.s. 20. 000 Kč
ZERAS a.s., Radostín nad Oslavou 20. 000 Kč
SFK Vrchovina – fotbalový klub 19.000 Kč
Agrofarm,a.s. Žďár nad Sázavou 10. 000 Kč
VFS Trading s.r.o. Žďár nad Sázavou 10. 000 Kč
ZP Ostrov, a.s. Ostrov nad Oslavou 10. 000 Kč
Sporten a.s 5. 000 Kč
SK FC Křižanov 6.102 Kč

Hlavní partneři akce: FAČR Okresní fotbalový svaz Žďár nad Sázavou, SKLH Žďár nad Sázavou, SFK Vrchovina.

Mediální partneři: Žďárský deník, Český rozhlas Vysočina

Benefiční akce Koruna pro muže:
Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace má v současné době své nezastupitelné a pevné místo v síti zdravotnických zařízení Kraje Vysočina. Nejen pacientům ze své spádové oblasti poskytuje základní i specializovanou ambulantní i lůžkovou diagnostickou i léčebnou péči včetně lékárenské činnosti a dopravní zdravotní služby. Snahou managementu nemocnice je udržet, a také v co nejvyšší míře rozvíjet kvalitu poskytovaných služeb i v současné složité ekonomické situaci ve zdravotnictví.
Úroveň technického vybavení spolu s odborností, profesionálním a lidským přístupem zdravotníků jsou rozhodujícími faktory určující kvalitu poskytované péče. Naše nemocnice však stejně jako ostatní zdravotnická zařízení nemá dostatek vlastních finančních prostředků na obnovu zdravotnické techniky.
V současné době potřebujeme zakoupit operační věž pro urologický operační sál. Centrální operační sály jsou nyní vybaveny urologickou věží, která byla pořízena v roce 2008, a je již techniky zastaralá s vysokými náklady na opravu a udržování. Přístroj bude zakoupen na základě veřejné zakázky s využitím elektronické aukce pro optimalizaci ceny. Cena tohoto přístroje s námi požadovanou technikou (videoprocesor s kamerou, zdroj studeného světla, monitor, záznamové zařízeni, pumpa irigační, insuflator, odsávačka, vozík) se pohybuje kolem 2 milionů korun.
Kraj Vysočina patří k regionům s nejvyšším výskytem rakoviny ledvin. Každý pacient po padesátce by měl proto podstoupit preventivní prohlídku s cílem prevence zejména onkologických onemocnění, jako je rakovina tlustého střeva a konečníku, a u mužů také prostaty.
V novoměstské nemocnici léčíme pacienty s rakovinou ledvin miniinvazivně. Výkony provádíme převážně laparoskopicku technikou za pomocí speciálního nože Thunderbeatu, který nám umožňuje řez ledvinou a tím odstranění jen nemocné části do zdravé tkáně. Pooperační bolestivost a rekonvalescence je takto výrazně snížena. Provádíme zde také unikátní operace prostaty a to za pomoci endoskopu s plazmovým nožem, kdy provedeme odstranění zvětšené části prostaty.
Naše pracoviště provede ročně 1350 operačních výkonu z toho 982 endoskopicky, které tvoří 73% z celkového počtu výkonů ke kterým je potřeba právě zmíněná endoskopická věž. V současné době plánujeme rozšíření endoskopických operací na malou pánev a to zejména na operace pro rakovinu prostaty.

Plakát na hokejový zápas a doprovodnou benefiční akci

 
odkaz: http://www.rajce.net/a14177640