Pro pacienty

Pro zdravotníky

 
          česky  English  Deutsch 
úvod  | O nemocnici  | Kvalita  | Veřejné zakázky  | F.A.Q.  | Kariera  | Kontakty    
PRO PACIENTY

Informace pro pacienty

Etický kodex

Průzkum spokojenosti pacientů

Otázky a odpovědi

Lékařská pohotovost

Telefonní seznam

Dárci krve

Nemocniční noviny

Lékárna

Informace pro pozůstalé

eAmbulance

Občerstvení v nemocnici

Program ZDRAVÍ

Obnova zdravotnických
technologií s podporou
fondů EU

Výstavba pavilonu
dětského oddělení
  


Zřizovatelem nemocnice
je Kraj Vysočina

Zřizovatelem nemocnice je Kraj Vysočina
Zdravotnický portál
kraje Vysočina

eAmbulance
Systém elektronického objednávání pacientů


Baby Friendly Hospital
Kooperující onkologické skupiny Kraje VysočinaZabezpečený přenos zdravotních informacím pacienta DICOM komunikace mezi zdravotnickými  zařízeními eMeDOcS (exchange Medical Documents System)

STŘED - linka důvěry
tel: 568 44 33 11, 775 22 33 11
e-mail: linkaduvery@stred.info
chat: www.elinka.iporadna.cz 

 

Nemocnice je certifikována podle ISO 9001


Baby Friendly Hospital
Baby Friendly Hospital

Počasí u nás - výhled na 48h

Datum aktualizace:
22.04.2018

 

 
Aktuality

14.03.2018
Pochod srdcem Vysočiny
 

Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o. a MEDIN a.s. připravují v rámci letošních oslav výročí svého založení pochod i den otevřených dveří. Turistický pochod srdcem Vysočiny se uskuteční v sobotu 19. května 2018.

V srpnu roku 1938 byl položen základní kámen novoměstské nemocnice. Nové Město na Moravě tak završilo letité snahy o vybudování zdravotnického zařízení na svém území. Ještě tři roky před tím, totiž o nemocnici usilovali také představitelé Žďáru nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem. Nemocnice se začala stavět podle plánů brněnského architekta Bedřicha Rozehnala na pěti hektarech pozemků, které pro tento účel darovalo město Nové Město na Moravě. Podle původních plánů měla mít nemocnice pět budov o celkové kapacitě sto třiceti lůžek.
Podnik Chirana, se začal stavět o deset let později a stal se dalším významným zaměstnavatelem v našem městě. Chirana se v devadesátých letech transformovala v akciovou společnost MEDIN. Na první vyrobené vrtáčky a zubní frézy navázala produkce chirurgických nástrojů a traumatologických a ortopedických implantátů.
Oba subjekty s chtějí svá výročí připomenout několika společnými akcemi. První z nich je Pochod srdcem Vysočiny, který se uskuteční v sobotu 19. května 2018. Akce je určená pro rodiny s dětmi a tomu bude přizpůsobena většina tras, které povedou Ochozou a okolím města. Připravena bude i padesátikilometrová trasa, která naváže na původní turistický pochod, jehož první ročník se uskutečnil v dubnu roku 1968. Start a cíl bude na parkovišti pod sjezdovkou na Harusáku, a pro účastníky je připravený také bohatý doprovodný program. Výtěžek z pochodu podpoří činnost Nadačního fondu Nového Města. Pochod startuje od 8:00 do 10:00 hodin na parkovišti pod sjezdovkou na Harusově kopci.
Druhou akcí bude Den otevřených dveří v sobotu 22. září 2018 v nemocnici i firmě MEDIN. V rámci prohlídky MEDIN se můžete podívat do jednotlivých dílen a dozvědět se více o zhotovení lékařských nástrojů a implantátů. Vedle výroby má společnost MEDIN vlastní vývojovou základnu, která úzce spolupracuje s odbornými lékařskými a vědeckými pracovišti.
Nemocnice chystá doprovodný program, jehož součástí bude mimo jiné i módní přehlídka a výstava historických zdravotnických předmětů. Nemocnice v této souvislosti hledá pamětníky či sběratele, kteří doma mají historické předměty související s výkonem lékařského povolání, případně mají doma dobové zdravotnické oblečení, a byli by ochotni tento materiál zapůjčit na plánovanou výstavu, nechť kontaktují mluvčího nemocnice na čísle 602 730 793. Den otevřených dveří v nemocnici bude pokračovat dobročinným jarmarkem v kulturním domě, kde se také uskuteční večerní koncert Michala Hrůzy s kapelou. Výtěžek z této akce pak půjde na vybavení nově budovaného dětského pavilonu.