Pro pacienty

Pro zdravotníky

 
          česky  English  Deutsch 
úvod  | O nemocnici  | Kvalita  | Veřejné zakázky  | F.A.Q.  | Kariera  | Kontakty    
PRO PACIENTY

Informace pro pacienty

Etický kodex

Průzkum spokojenosti pacientů

Otázky a odpovědi

Lékařská pohotovost

Telefonní seznam

Dárci krve

Nemocniční noviny

Lékárna

Informace pro pozůstalé

eAmbulance

Občerstvení v nemocnici

Program ZDRAVÍ

Obnova zdravotnických
technologií s podporou
fondů EU

Výstavba pavilonu
dětského oddělení
  


Zřizovatelem nemocnice
je Kraj Vysočina

Zřizovatelem nemocnice je Kraj Vysočina
Zdravotnický portál
kraje Vysočina

eAmbulance
Systém elektronického objednávání pacientů


Baby Friendly Hospital
Kooperující onkologické skupiny Kraje VysočinaZabezpečený přenos zdravotních informacím pacienta DICOM komunikace mezi zdravotnickými  zařízeními eMeDOcS (exchange Medical Documents System)

STŘED - linka důvěry
tel: 568 44 33 11, 775 22 33 11
e-mail: linkaduvery@stred.info
chat: www.elinka.iporadna.cz 

 

Nemocnice je certifikována podle ISO 9001


Baby Friendly Hospital
Baby Friendly Hospital

Počasí u nás - výhled na 48h

Datum aktualizace:
22.04.2018

 

 
F.A.Q.

07.06.2012
Dotaz z webového formuláře dne 05.06.2012 08:17, tazatelka "kopretina": Dobrý den, mám dotaz zda máte na dětském oddělení inkubátory pro novorozené děti, které měly během porodu problémy či pokud jsou nedonošené zda zůstávají v Novém Městě či je odvážíte do Brna a kde zůstává maminka.Děkuji
Odpověd – Na novorozeneckém oddělení naší nemocnice je k dispozici dostatek moderních inkubátorů , které jsou součástí lůžek neonatální intenzivní péče. Jsou připravené zejména pro čerstvě narozené děti s poruchou adaptace vyžadující zvýšený přívod kyslíku, pro děti s vrozenými vadami , septickým stavem, postižením plic apod. Inkubátory a výhřevná lůžka spolu s dalšími přístroji zajištujícími monitoring či výživu dítěte patří k základnímu vybavení oddělení. Novorozené děti s významnými dechovými obtížemi, které vyžadují podporu dýchacím přístrojem (ventilátorem), s vrozenou vývojovou vadou k okamžitému chirurgickému řešení nebo děti nedonošené do 33.tg. jsou překládány k specializované neonatální péči do Dětské nemocnice v Brně. Následné příjetí matky na toto pracoviště je možné.
MUDr. Martin Chalupský, Dětské a novorozenecké oddělení

20.02.2012
Mám nastoupit na operaci kyčle. Co všechno musím mít s sebou do nemocnice?
Obecně platí seznam věcí, které je dobré mít nachystaný při nástupu do nemocnice. Zahrnuje doporučení lékaře, seznam léků, které užíváte, průkaz pojištěnce, občanský průkaz, peníze. Potom samozřejmě hygienické potřeby (mýdlo, kartáček na zuby, zubní pastu, šampon, hřeben, ručník, žínku, toaletní papír, kapesníky, ženy menstruační vložky) a osobní prádlo (pyžamo, župan, přezůvky). Pokud si aplikujete inzulín, vezměte s sebou také svá inzulinová pera a glukometr.

20.02.2012
Maminka leží v nemocnici, kdy můžeme přijít na návštěvu, když se nám určené návštěvní hodiny nehodí?
Obvyklá doba, kdy jsou možné návštěvy u pacientů je každý den od jedné do páté hodiny odpoledne. Kdykoliv se ale dá domluvit s ošetřujícím lékařem či lékařem, který právě na oddělení slouží, a navštívit své blízké i mimo tyto určené hodiny. Je ale nutné respektovat běžný chod oddělení a případná vyšetření pacienta.

20.02.2012
Jsem vegetarián. Pamatuje nemocniční kuchyně i na podobné případy?
Určitě, není to problém. Pokud pacient sestrám oznámí, že je vegetarián, samozřejmě bude dostávat bezmasou stravu. Jinak si pacient může ve všední dny vybrat ze dvou nabízených jídel na oběd a na večeři, tedy pokud nemá od lékařů určenou dietu. Kuchařky připravují denně asi 18 druhů diet.

20.02.2012
Je v nemocnici možné připojení na internet přes WIFI?
Ano, pacienti i návštěvníci mají možnost WIFI připojení k základním internetovým službám. Je to součást doplňkových služeb nemocnice a do jisté míry i reakce na poptávku pacientů. Tato služba funguje v naší nemocnici od roku 2010, kdy byla spuštěna na prvních odděleních. Pokrytí bylo postupně zvyšováno a koncem tohoto roku budou mít možnost připojení všichni pacienti - v návaznosti na dokončení probíhajících rekonstrukcí ve dvou pavilonech. Připojení k internetu je zdarma, přístupová hesla jsou k mání na recepci v pavilonu chirurgie. Rychlost připojení je 8-10 Mbit/s a internetové služby jsou pro naši organizaci poskytovány, v rámci sítě kraje ROWANET.

20.02.2012
Nikdy nevím, jak mám vlastně oslovovat zdravotní sestry v nemocnici. Existuje nějaká norma či doporučení?
Žádná norma na oslovování zdravotních sester samozřejmě neexistuje. Asi nejčastěji pacienti využívají oslovení „sestřičko“ či „sestři“, někdy také „sestro“. Všechna oslovení naše zdravotní sestry akceptují, pochopitelně je jim milejší příjemné a jakoby domácí oslovení „sestřičko“ a „sestři“. Pokud vám ale přijde oslovení příliš soukromé a familierní, nic nepokazíte ani zmiňovaným „sestro“. Ono spíše záleží na tónu, jakým je zdravotnický personál oslovován, než na konkrétní volbě oslovení. Naše zdravotní sestry se snaží všem pacientům vyjít vstříc a být milé a jsou rády, když je jejich komunikace s pacienty příjemná (samozřejmě vnímají, že k nám často chodí lidé s nepříjemnými bolestmi a trápeními…).