Movember

na úvod  /   Movember

Navigace na stránce
na úvod Movember

Movember

Kdy?

28. listopadu, 9:00 – 16:00

Kde?

Recepce chirurgie, Nemocnice Nové Město na Moravě

Kdo vás oholí?

Studenti Střední školy obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.

POZOR: těšte se na živé vysílání Českého rozhlasu Vysočina (9:00-12:00)

Komu tím pomůžete?

Především sobě. Výtěžek za vaše oholení poputuje Nadačnímu fondu Muži proti rakovině.

Movember je měsíc mužské solidarity, který připadá na listopad. Jeho symbolem je váš rostoucí knír nebo vaše vousy. Symbol každoročně upozorňuje na prevenci typicky chlapského onemocnění, kterým je rakovina prostaty.

 

Vyhrazeno pro muže. Novoměstská nemocnice pořádá charitativní skupinové holení

 

Nemocnice Nové Město na Moravě organizuje druhý ročník „Movember“ charitativního skupinového holení. 28. listopadu se recepce chirurgie novoměstské nemocnice na celý den promění v improvizované holičství. Výtěžek akce opět poputuje nadačnímu fondu Muži proti rakovině.

 

Letos se ale organizátoři pokusí akci, která upozorňuje na důležitost preventivního urologického vyšetření nádorů prostaty a varlat, rozšířit na více míst. Jednou ze zastávek, kam mobilní holičství vyrazí, bude přibyslavský podnik ACO Industries. „Zaměstnanci se budou moci nechat oholit přímo v Přibyslavi, v sídle společnosti, doufáme, že se jich připojí co nejvíce,“ věří tisková mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

 

Kníry si letos nově nechají pro dobrou věc růst a pak samozřejmě oholit dobrovolní hasiči Nového Města na Moravě, už podruhé se připojí novoměstští ragbisté a fotbalisté.  Kníry slíbili v listopadu dodat také žďárští hokejisté.

 

Otevírací doba Movember holičství bude v novoměstské nemocnici ve středu 28. listopadu od 9:00 do 16:00 hodin.

 

Na důležitost prevence upozorní živé vysílání Českého rozhlasu Vysočina

 

„Celou akci i letos podporuje Střední škola obchodní a služeb SČMSD ve Žďáře nad Sázavou, jejíž studenti oboru kadeřnictví se o zarostlé pány v našem improvizovaném holičství postarají. Loni se nám podařilo přímo na odpolední akci získat 28 tisíc korun. Tahle částka ale nebyla konečná. Hlavní knírač naší nemocnice primář patologie Jan Brázdil každoročně zakládá na internetových stránkách movember.com virtuální skupinu Tým Nemocnice Nové Město na Moravě a její přátelé, loni se na jeho kontě sešlo 22 tisíc. Takže z novoměstské nemocnice nakonec odešlo nadačnímu fondu 50 tisíc korun,“ doplnila mluvčí nemocnice.

 

Další novinkou letošního ročníku Movember charitativní skupinové holení bude živé vysílání Českého rozhlasu Vysočina. „Pod pokličku vysílání českého rozhlasu se budou moci zájemci podívat od 9:00 do 12:00 hodin. Hosty vysílání budou kolegové z nemocnice,“ slibuje tisková mluvčí.

 

Připojením k charitativnímu projektu Movember chtějí lékaři novoměstské urologie upozornit na důležitost preventivního urologického vyšetření nádorů prostaty a varlat.

 

„Vyšetření je v naší ambulanci prováděno novým špičkovým ultrazvukovým přístrojem a k dispozici máme i novou moderní laboratorní diagnostiku nádorů prostaty z odběru krve,“ říká lékař urologického oddělení Jiří Janů.

 

„Vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let, kteří nebyli během posledních 2 let vyšetřeni. Na prevenci by určitě měli myslet i muži nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limitováno,“ doplňuje informace lékař Jiří Janů.