První veřejná sbírka nemocnice

na úvod  /   První veřejná sbírka nemocnice

Navigace na stránce
na úvod První veřejná sbírka nemocnice

První veřejná sbírka nemocnice

Nemocnice Nové Město na Moravě p.o. pořádá první veřejnou sbírku ve své historii

Výtěžek první veřejné sbírky pořádané Nemocnicí Nové Město na Moravě, p.o. poputuje na vybavení dětského oddělení novoměstské nemocnice, které bude dokončeno na začátku roku 2019. V nové budově dětského pavilonu bude 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita se oproti stávajícímu dětskému oddělení zvýší o 5 lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod.

Sbírka je určena také na zajištění příjemného prostředí pro dětské pacienty. Projekt nového dětského oddělení pamatoval na hernu pro hospitalizované děti. Tu bychom rádi zařídili tak, aby děti mohly alespoň na chvíli zapomenout na svá trápení.

sbirka

Vedení nemocnice poprvé ve své historii vyhlašuje na zařízení dětského oddělení veřejnou sbírku. Ta je povolena Krajským úřadem Kraje Vysočina rozhodnutím ze dne 9. dubna 2018 pod číslem jednacím KUJI 27950/2018.

Jedna z možností, jak do veřejné sbírky na vybavení dětského oddělení přispět, jsou zapečetěné kasičky, které budou na různých místech v našem regionu. Minimálně dvě kasičky jsou přímo v Nemocnici Nové Město na Moravě, p.o. Pacienti a návštěvníci nemocnice do nich budou moci přispívat v obou našich lékárnách.

Kasičky už jsou na recepci Městského úřadu Žďár nad Sázavou, v Lékárně u Asklepia na žďárské poliklinice. Brzy do jedné budete moci přispět také na recepci v Relaxačním centru ve Žďáře nad Sázavou.

V Bystřici nad Pernštejnem bude jedna kasička v Centru Eden.

S putovní zapečetěnou kasičkou nás budete potkávat na různých městských slavnostech či na dnech otevřených dveří velkých firem na Žďársku.

 

Další možností, jak přispět do sbírky, je poslat peníze na sbírkový účet zřízený pro tento účel. 115-7096220287/0100.

 

„Pro komfort malých pacientů a jejich doprovodu je potřeba vybavit naše další prostory dětským nábytkem a dekoracemi. Naše dětské oddělení zajišťuje péči v okrese Žďár nad Sázavou, kde žije přibližně 21,5 tisíce dětí. Z nich hospitalizujeme každý rok okolo 1 500 dětí, dalších 1 000 osob projde lůžky dětského oddělení jako doprovod. Ročně provedeme v našich specializovaných ambulancích přes 12 000 vyšetření malých pacientů,“ uvedl primář dětského oddělení MUDr. Martin Chalupský.

 

Naše první sčítání

Sbírková kasička v Lékárně U Asklépia ve Žďáře nad Sázavou se plní nejrychleji. Aby šlo do pokladničky dále přispívat, museli jsme ji rozpečetit. Bylo to poprvé a bylo to napínavé. Kolik asi peněz se do téhle malé krabičky vejde? Na sbírkový účet pro dětské oddělení naší nemocnice díky vám putuje 7 847,- Kč. Děkujeme.

S naší putovní kasičkou nás potkáte na Dni otevřených dveří ve žďárské firmě PKS okna a.s. už 17. června. Naučíme vás první pomoc a za váš příspěvek do sbírky na dětské oddělení vás odměníme parádním korálkovým náramkem od Spolku holek z Moravce.

 

Naše první sčítání 31.5.2018
Naše první sčítání 31.5.2018
Naše první sčítání 31.5.2018
Naše první sčítání 31.5.2018
Naše první sčítání 31.5.2018
Naše první sčítání 31.5.2018
Naše první sčítání 31.5.2018
Naše první sčítání 31.5.2018

Říká se, že podruhé by to mělo být lepší. A bylo!!!

Je to neuvěřitelné, ale za námi je naše druhé počítání! V Lékárně u Asklepia jste naplnili už druhou kasičku. Tentokrát jste do ní za 14 dní (to je neuvěřitelné) vhodili 8 328,- Kč. Na žďárské poliklinice jste na sbírkový účet pro naše dětské oddělení přispěli částkou 16 175,- Kč. Děkujeme

 

Říká se, že podruhé by to mělo být lepší 15.6.2018
Říká se, že podruhé by to mělo být lepší 15.6.2018