Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Centrální sterilizace v Nemocnici Nové Město na Moravě, p.o. se těší na nové vybavení

15. 5. 2018

Centrální sterilizace v novoměstské nemocnici se v těchto dnech proměnila ve staveniště. Díky nákupu dvou velkých parních sterilizátorů, dvou velkých mycích a dezinfekčních přístrojů a plazmového sterilizátoru z evropských dotací vedení nemocnice rozhodlo o sanaci stávajících podlah tohoto oddělení.

Tento týden se pracovníci novoměstské firmy HCS s.r.o. pustili do oprav podlahy o celkové výměře 216 m?. Stavební práce budou trvat zhruba dva měsíce. Po tu dobu Centrální sterilizace funguje bez výpadku v provizorních prostorách.

Před přípravou stavby proto museli pracovníci oddělení Centrální sterilizace přestěhovat a důkladně promyslet umístění stávajících přístrojů potřebných ke sterilizaci nástrojů tak, aby zajistili nepřetržitý provoz sterilizace. Vše potřebné se podařilo umístit do přilehlých prostor oddělení. Sestry a sanitáři mohou nadále zajišťovat stoprocentní servis pro potřeby nemocnice.

Celý proces sterilizace trvá minimálně tři a půl hodiny. „První dekontaminaci nástrojů provedou kolegové na sálech, my tady pak sety přebereme, nástroje nejdřív předmyjeme. Mycí cyklus trvá asi hodinu a dvacet minut. Pak sestřička každý nástroj vezme do ruky, zkontroluje a sadu zkompletuje. To může trvat až dvacet minut a teprve pak jdou nástroje do sterilizátoru. Tam je cyklus dlouhý taky hodinu a půl,“ ve zkratce popisuje práci na oddělení Centrální sterilizace staniční sestra Irena Svobodová.

Za loňský rok na oddělení Centrální sterilizace sterilizovali 134 228 předmětů. 80% objemu práce oddělení je určeno pro operační sály. Za loňský rok pět sestřiček a sedm sanitářů sterilizovalo 15 tisíc operačních souprav, které mohou čítat až 140 jednotlivých nástrojů například při velké operaci břicha.

COS

COS

COS

COS