Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

V nemocnici v Novém Městě na Moravě začali k léčbě pacientů využívat canisterapii

11. 6. 2018

V novoměstské nemocnici začali k léčbě pacientů na oddělení dlouhodobě nemocných využívat canisterapii. Jednou týdně navštěvuje ODN v nemocnici v Novém Městě na Moravě pětileté fena zlatého retrívra Joy. Společně s majitelkou Janou Mašterovou vnáší mezi pacienty hlavně dobrou náladu.

„Je to neuvěřitelné, jak naši klienti pookřejí. Ještě druhý den o psí návštěvě mluví.  Ptají se, kdy přijde Joy zase. Pacienti, kteří moc nekomunikují, začnou mluvit, vzpomínají na vlastní psy, které mívali. Je to pro ně opravdu přínosné. A taky je to zpestření i pro nás,“ usmívá se sestra pro ošetřovatelskou rehabilitaci Markéta Gregorová.

Smí do nemocnice pes? Pokud je certifikovaný, tak ano!

Paní Jana Mašterová vykonává canisterapii od roku 2015. „Od začátku spolupracuji s Centrem Zdislava, skoro rok jezdím se svými fenkami do Charitního domova v Moravci. Když jednoho klienta z Moravce hospitalizovali tady v nemocnici, řekla jsem, proč canisterapii nezkusit i zde. Když jsem šla tehdy i s Joy pána z Charitního domova navštívit, ptali se, jestli vůbec do nemocnice smí pes. S certifikátem ano. Sama jsem potom oslovila nemocnici, slovo dalo slovo a už měsíc tady s fenkou Joy pracujeme. Tedy já nepracuji, pracuje Joy,“ usmívá se majitelka psí terapeutky Jana Mašterová z Nového Města na Moravě.

Zlatá retrívřice Joy složila canisterapeutické zkoušky pod Canisterapeutickým sdružením Jižní Morava v roce 2015, o dva roky později Joy zkoušky povinně zopakovala.

 


 

Odkazy k článku:

https://drive.google.com/drive/folders/1lfZ2O0067hVr-mdCOpnh8yBDzAUyDSEW