Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Do veřejné sbírky novoměstské nemocnice přispěli nizozemští senioři

10. 9. 2018

Při své pětidenní návštěvě Vysočiny mezi sebou holandští senioři vybrali pro dětské oddělení novoměstské nemocnice necelé 4 tisíce.

O sbírce se Holanďané z městečka Zuid-Beijerland dozvěděli při své několikadenní návštěvě spřáteleného Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Jimramově. Protestantské sbory se přátelí přes dvacet let. Každoročně se sbory navštěvují. Letos byl v roli hostitele sbor z Jimramova.

Když se senioři z městečka Zuid-Beijerland (třicet kilometrů jižně od Rotterdamu) dozvěděli o veřejné sbírce pro dětské oddělení, vybrali mezi sebou 3 825,- Kč.  

Lidé nemocnici pomáhají

K dnešnímu dni na sbírkovém účtu máme 725 901,- Kč.

Za poslední dny pro dětské oddělení uspořádalo nebo uspořádá charitativní akce hned několik lidí a spolků. V sobotu 8. září například novoměstské maminky uspořádaly Charitativní běh pro dětské oddělení. Akce se zúčastnilo 217 závodníků, dobrovolným startovným dětskému oddělení přispěli 18 tisíci korunami.

První zářijový víkend Spolek holek Moravec na akci pro děti v Moravci získal 10 tisíc korun.

Dnes (10.9., 18:45) se koná ve žďárské Orlovně Benefiční cvičení. Výtěžek ze vstupného pořadatelka také věnuje na sbírkový účet.

Svůj volný čas novoměstskému dětskému oddělení darují také studenti Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě. Na 19. září plánují Charitativní bazárek a kavárničku.

Děkujeme všem.