Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Veřejná sbírka novoměstské nemocnice má za sebou pět měsíců

1. 10. 2018

Historicky první veřejná sbírka, kterou pořádá novoměstská nemocnice na vybavení právě budovaného dětského oddělení, má za sebou pět měsíců. Do pondělního rána poslali dárci na sbírkový účet 1 056 790 korun.

Své dary na speciální účet zasílají významné firmy a zaměstnavatelé v regionu. Dětské oddělení podpořila také města Žďár nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem. „Peníze věnovaly i malé obce. Například Nížkov, Chlumětín, Herálec, Bukov, Kameničky a naposledy Zubří,“ vyjmenovává některé dárce tisková mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

Se sbírkou pomáhají i dobrovolníci

Peníze pro dětské oddělení pomáhají nemocnici získat také organizátoři různých akcí v Novém Městě nebo ve Žďáře nad Sázavou. Jako první se s nápadem uspořádat zábavné dětské odpoledne na konci prázdnin přihlásil Spolek holek Moravec, pro dětské oddělení získal skoro deset tisíc korun. Maminky z Nového Města na Moravě na začátku září zase uspořádaly Charitativní orientační běh v Novém Městě na Moravě. Pro dětské oddělení získaly 18 300 korun. „Akce byla velmi úspěšná, běhu se zúčastnilo 217 lidí. To překvapilo i samotné organizátorky,“ usmívá se Tamara Pecková. Pomohli také studenti novoměstského gymnázia, kteří zorganizovali Benefiční bazárek a Kavárničku. Tahle akce pro dětské oddělení přinesla 24 313,- Kč. Pro dětské se také tancovalo ve žďárské Orlovně, na vstupném se vybralo 4 200,- Kč.

Sbírkové kasičky se rychle plní. Pomáhá každá dvacetikoruna

Možností, jak přispět do sbírky na vybavení dětského oddělení, Nemocnice Nové Město na Moravě nabízí hned několik. Sbírkový účet je jen jednou z nich. Další cesta, jak snahu nemocnice podpořit, jsou kasičky. „Devět máme pevných a jednu putovní. S tou navštěvujeme různé akce. Je to další způsob, jak o sbírce informovat co nejvíce lidí.  Dvě pevné kasičky jsou v našich nemocničních lékárnách, nově máme dvě kasičky v novoměstské prodejně BILLA, tři jsou v Bystřici nad Pernštejnem, dvě ve Žďáře nad Sázavou. Kasičky se plní, už jsme museli několik z nich rozpečeťovat. Celkem do nich drobní dárci vhodili 82 283,- Kč,“ říká mluvčí Pecková. „Tady je vidět, že každá dvacetikoruna pomáhá. Vážíme si všech dárců, díky nim budou mít děti v naší nemocnici hezčí prostředí.“

Výtěžek první veřejné sbírky pořádané Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvková organizace poputuje na vybavení dětského oddělení novoměstské nemocnice, které bude dokončeno na začátku roku 2019. V nové budově dětského pavilonu bude 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita se oproti stávajícímu dětskému oddělení zvýší o 5 lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod.

Náklady na stavbu, které dosáhnou 87 milionů korun, platí zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina.

Číslo sbírkového účtu je 115-7096220287/0100. Veřejná sbírka je povolena Krajským úřadem Kraje Vysočina rozhodnutím ze dne 9. dubna 2018 pod číslem jednacím KUJI 27950/2018.