Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Naši lékaři mají k dispozici šest nových operačních stolů

2. 11. 2018

Novoměstští lékaři operují na nových operačních stolech. Nemocnice zakoupila celkem 6 operačních stolů za více než 15 milionů korun včetně DPH. Nové přístrojové vybavení bylo pořízeno z Evropského fondu pro regionální rozvoj, (Integrovaný regionální operační program, Výzva č. 31 Zvýšení kvality návazné péče).

Nové typy stolů nabízejí velké množství výhod. „Mělo by se jednat o kvalitní a moderní operační stoly, velmi flexibilní, elektronicky polohovatelné i v průběhu operací, což umožní i velmi specifické polohy pacientů u všech typů chirurgických, traumatologických, ortopedických, urologických a gynekologických výkonů. Umožní například polohu, kdy je pacient hlavou dolů. Leží na zádech a jeho pánev je položena výše než hlava. Obsluhující personál stoly velice snadno naklopí i bočně. Karbonová deska v příslušenství přispěje k rychlejšímu a efektivnějšímu využití rtg přístroje (C-ramene) přímo na operačním sále, těch možností je opravdu mnoho,“ popsal výhody nových operačních stolů novoměstský chirurg Roman Dvorský.

Stoly mají také mnohem vyšší nosnost. „Stávající unesly asi 180 kilogramů, nové unesou i extrémně obézní pacienty, mají nosnost 360 kilogramů. Novinkou je speciální polstrování, což je velice komfortní pro operovaného člověka. Měkký povrch s pamětí je důležitý při dlouhých operacích, odpadá tak riziko vzniku proleženin,“ dodává mluvčí nemocnice Tamara Pecková. Stoly jsou bezpečné a pohodlné pro pacienty a komfortní pro obsluhující personál.