Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Parkoviště u nemocnice bude během světového poháru v biatlonu pro veřejnost uzavřené

17. 12. 2018

Ve dnech světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě ve dnech 20. - 23. prosince bude uzavřeno hlavní parkoviště nemocnice. Pacienti a návštěvníci nemocnice proto musí počítat s komplikacemi při parkování. „Lidé budou muset hledat parkovací místa jinde, buď v přilehlých ulicích, nebo na dolním parkovišti. Organizátoři akce jako parkoviště připravují louku nad nemocnicí, tam bude možné zaparkovat,“ upozorňuje na možné komplikace tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

S omezením při parkování musí ve dnech světového poháru v biatlonu počítat i zaměstnanci nemocnice. „Zaměstnancům nemocnice bude umožněno parkovat právě na louce nad nemocnicí. Měli by najíždět spodním nájezdem, zaparkují ve spodní části podél kolejí předkem auta kolmo ke kolejím,“ upřesňuje situaci okolo parkování ve dnech biatlonových závodů tisková mluvčí nemocnice.

Omezení pocítí také řidiči, kteří Novým Městem na Moravě budou jenom projíždět. Od 20. do 23. prosince bude uzavřena silnice č.III/35314 (ul. Vlachovická) a silnice č. I/19.

„Pozorní by měli být i lidé, kteří do nemocnice cestují autobusem. Zastávka Nové Město na Moravě, nemocnice bude v termínu 20.- 21. prosince od 12:00 do 24:00 přesunuta na zastávku Nové Město na Moravě, centrum. V termínu 22.- 23. prosince bude přesunuta po celý den,“ dodává mluvčí nemocnice Pecková.

Nemocnice pomůže také s lékařskou péčí

„Přímo ve Vysočina Aréně budou dva naše sanitní vozy. Tým v čele s naším lékařem, který bude mít k dispozici šest zdravotníků nelékařů, studenty medicíny a také dobrovolníky. Přímo v nemocnici na urgentním příjmu budou sloužit lidé, kteří se domluví cizím jazykem, což zvládne většina našeho personálu na urgentním příjmu,“ upřesňuje Tamara Pecková.