Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Novoměstská nemocnice uspořádala adventní koncert BROLNu

19. 12. 2018

Adventní koncert Nemocnice Nové Město na Moravě a Českého rozhlasu Vysočina se líbil. Do podkroví Horácké galerie v úterý večer dorazilo na 150 diváků. „Bylo to nádherné, máme krásnou vánoční náladu. Opravdu to byl adventní koncert se vším všudy,“ nechal se slyšet pan Pavel, který na koncert dorazil s manželkou.

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN) připravil vánoční laděný program. „Byla parádní atmosféra, večer jsme si užili i my,“ zhodnotil adventní akci novoměstské nemocnice umělecký vedoucí BROLNu Petr Varmuža.

Na dobrovolném vstupném, které poputuje na sbírkový účet na vybavení dětského oddělení novoměstské nemocnice, se vybrala částka 10 000,- Kč. „Tolik jsme vůbec nečekali. Je to parádní bonus. Koncert jsme zamýšleli opravdu jako dárek pro novoměstské. Většinou jdou do nemocnice plní obav, tak abychom jim ten strach nějak kompenzovali. A taky je to naše poděkování všem, kteří na nové dětské oddělení přispěli,“ usmívala se po koncertu tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Český rozhlas Vysočina pořídil z adventního koncertu záznam, který co nejdříve zařadí do svého vysílání.