Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

První vysočinské miminko v roce 2019 přišlo na svět v naší nemocnici

3. 1. 2019

Prvorozený občánek Vysočiny v novoměstské nemocnici na svět přišel na Nový rok v 6:46. Rodiče mu dali jméno Adam. Domů do Bobrové za pětiletým bráškou Sebastiánem si ho maminka Jarmila a tatínek Jaroslav odvezou už v pátek. Od Kraje Vysočina dostal malý Adámek dárek v podobě šeku a zlatého šperku se znamením zvěrokruhu.

Adámek z Bobrové, první občánek Kraje Vysočina roku 2019, na svět trochu spěchal, přírůstek do rodiny čekali rodiče až 9. ledna. „Porodnici v Nemocnici v Novém Městě na Moravě jsem si vybrala bez rozmýšlení, s péčí lékařů i sestřiček jsem zde byla velice spokojená už před porodem, byla jsem rozhodnutá zde porodit,“ chválí si maminka Jarmila Vranková služby nemocnice. Kromě dospělých členů rodiny se na malého Adámka těší bratr Sebastián, který už chystá hračky a pohádkové knížky, navíc slíbil, že bude pomáhat s hlídáním. U Vranků zatím nepřemýšleli, čím malý Adámek, až vyroste, bude, ale určitě se mu bude líbit práce tatínka, protože je řidič z povolání.

 

„Každoroční návštěvy prvních miminek v našich krajských nemocnicích jsou skvělým začátkem nového roku. Kraj Vysočina jako zřizovatel pěti krajských nemocnic v regionu dělá maximum proto, aby porodníci, pediatři i sestry měli pro svou práci ideální podmínky, ale bez nich a jejich empatie a erudice by naše nemocnice, naše porodnice nebyly tam, kde jsou. Všem maminkám, které využívají služeb našich porodnic, děkuji za důvěru a přeji jim hodně klidných let při výchově budoucí generace,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

V novoměstské nemocnici se v roce 2018 narodilo přes devět set dětí

 

V roce 2018 se v porodnici v Novém Městě na Moravě narodilo 921 dětí. Tento počet je v naší nemocnici nejvyšší od roku 1997. „Po 21 letech jsme opět překročili hranici 900 porodů. Oproti roku 2017 se narodilo o 100 dětí více, což je o 12% více. Pro velké nemocnice to není nic neobvyklého, ale pro ty menší, jako naše, to je opravdu hodně dětí,“ říká primář gynekologicko-porodnického oddělení Jiří Hrdina.

 

„V roce 2018 si pro narození svého dítěte naší nemocnici vybralo 913 maminek, přesně tolikrát se u nás rodilo. Na svět přišlo 921 dětí, z toho bylo 9 dvojčat,“ upřesňuje statistiku tisková mluvčí Tamara Pecková.

poznámka: s využitím tiskové zpravy Kraje Vysočina