Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Studenti novoměstského gymnázia se podílejí na budoucí podobě nového dětského oddělení

17. 1. 2019

Studenti Gymnázia Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě ve čtvrtek dopoledne předali novoměstské nemocnici na sedmdesát obrazů, které vyzdobí chodby nového dětského oddělení.

Obrazy vznikaly v průběhu druhého pololetí minulého školního roku. „Zapojili se všichni studenti, kteří mají výtvarnou výchovu. Malovalo tedy 150 studentů, vzniklo asi 250 obrazů, těch 70 nejlepších posíláme do nemocnice,“ říká ředitel školy Jiří Maděra. 

 

Témata obrazů vybrali sami studenti. „Tvořili na téma pohádka a štěstí. Mohli využít buď kombinovanou techniku, malbu nebo kresbu. Všichni se snažili, všichni dostali jedničku. V průběhu celého druhého pololetí jsme se k úkolu vraceli. Někdo zvládl obrázek jeden, jiní i tři. Jediné, co jsem si nepřála, bylo využití motivů známých pohádkových postav, přála jsem si, aby studenti využili svoji fantazii,“ vysvětluje učitelka výtvarné výchovy a vedoucí celého projektu Lenka Prokopová.

 

S nápadem pomoci s výzdobou dětského oddělení výtvarnými pracemi oslovili nemocnici samotní studenti na začátku loňského roku. „Přišli s tím členové studentského parlamentu, celé to rozjel Dominik Grodl, do konce to dotáhl Matěj Konečný. Obrázky ale nejsou to jediné, co studenti pro dětské oddělení udělali. Loni v září uspořádali na půdě školy Benefiční bazárek a Kavárničku. Na sbírkový účet určený pro dětské oddělení za odpoledne a dopoledne vybrali 24 313 korun,“ chválí aktivitu studentů novoměstského gymnázia tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

 

Obrazy z hodin výtvarné výchovy budou zdobit chodbu ambulantního traktu.