Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

V novoměstské nemocnici slouží nový rentgen za šest milionů korun

30. 1. 2019

V nemocnici v Novém Městě na Moravě funguje nový rentgen za bezmála šest miliónů korun. Nový RTG byl zakoupen z Evropského fondu pro regionální rozvoj, (Integrovaný regionální operační program, Výzva č. 31 Zvýšení kvality návazné péče), nemocnice ho vysoutěžila za 5 700 000,- Kč i s DPH.

„Jedná se o moderní přístroj, má velmi kvalitními detektory, umožňuje přímou digitalizaci, což umožnuje velmi kvalitní zobrazení s nižší radiační zátěží pro pacienta. Rentgen usnadňuje a zefektivňuje práci našich laborantů, kteří už mají za sebou všechna povinná aplikační školení a s přístrojem už umí pracovat,“ říká primářka radiologického oddělení novoměstské nemocnice Martina Slámová.

Díky novému přístroji prošla místnost rekonstrukcí. „Nainstalovali jsme nové okno s venkovními žaluziemi, máme novou antistatickou podlahu, v rámci rekonstrukce jsme také repasovali stávající vzduchotechniku a dveře,“ upřesňuje stavební práce tisková mluvčí Tamara Pecková

To ovšem nebyly jediné stavební práce, které musela nemocnice na své náklady pro nový rentgen udělat. „Po posouzení statika jsme bohužel museli odstranit podhledy a vybudovat novou nosnou konstrukci pro nový přístroj. Vše kvůli bezpečnosti pacientů a personálu,“ doplnila tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Stavební práce Nemocnice Nové Město na Moravě hradila ze svého rozpočtu. Náklady byly vyčíslené na půl milionu korun bez DPH.