Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Gynekologicko-porodnický pavilon novoměstské nemocnice změní svoji podobu

7. 3. 2019

V pondělí 11. března začne novoměstská nemocnice s rekonstrukcí prosklených schodišťových stěn na gynekologicko-porodnickém oddělení. „Stávající konstrukce copilitových stěn již nevyhovuje dnešním normám na zateplení budov, navíc skleněné výplně jsou na některých místech popraskané. To jsou hlavní důvody, proč k celkové rekonstrukci schodišť přistupujeme,“ říká technik investiční výstavby nemocnice Jan Vaněček.

 

Rekonstrukce je rozdělena do dvou etap. „V první etapě se pustíme do oprav schodiště v zadní části pavilonu, následovat bude oprava schodiště u hlavního vstupu na oddělení. Práce by měly být hotovy do letních prázdnin,“ doplňuje Vaněček.

 

Pacienti se budou muset po dobu rekonstrukce připravit na zvýšený hluk a také omezení. „Schodiště neuzavřeme úplně, to není z provozních důvodů možné. Bude rozděleno na dvě části provizorní zdí, takže bude normálně průchozí. Přesto prosíme pacienty a návštěvníky, aby raději používali výtah,“ říká tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková a dodává, že v průběhu obou etap rekonstrukce bude z provozních důvodů uzavřena cesta podél gynekologicko- porodnického pavilonu směrem k ředitelství nemocnice.

 

Investici ve výši 5 600 000 miliónů včetně DPH hradí zřizovatel Nemocnice Nové Město na Moravě Kraj Vysočina.