Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Nemocnice začala spolupracovat se SOŠ Nové Město na Moravě

22. 3. 2019

Studentky oboru ošetřovatelka Střední odborné školy Nové Město na Moravě od nového roku absolvují povinnou praxi na odděleních dlouhodobě nemocných v novoměstské nemocnici. „Pro nemocnici přináší tato spolupráce významnou pomoc. Studentky se rychle učí, dobře a rychle se orientují, bez větších potíží dokáží plnit úkoly, které jim náš personál svěří. Ze školy přichází opravdu dobře připravené,“ chválí si budoucí absolventky oboru ošetřovatelka náměstkyně ošetřovatelské péče nemocnice Bohdana Marečková.

 

V nemocnici svou praxi bude do konce školního roku vykonávat devět děvčat, která na SOŠ Bělisko (jak se škole nejen v Novém Městě říká) obor ošetřovatelka studují. „Doufáme, že některé u nás v nemocnici zůstanou i po ukončení studií,“ dodává Marečková.

 

Novou spolupráci si pochvaluje i učitelka odborného výcviku školy Iva Kondýsková. „Praxe na oddělení dlouhodobě nemocných naše studentky připraví do ostatních zařízení, která poskytují sociální služby. V nemocnici se naučí a vyzkouší opravdu celé spektrum péče, kterou budou k výkonu povolání ošetřovatelky potřebovat. Navíc moci vykonávat praxi tady v Novém Městě, v místě školy, je opravdu velká výhoda.“

 

„Mně se tady moc líbí, jsou tady na nás moc hodní, vše nám ukážou, vysvětlí. A když vejdeme na pokoj, tak se pacienti úplně rozzáří, že vidí nové tváře. Dokážu si představit, že bych tady po dokončení školy pracovala,“ říká studentka 2. ročníku Stella Hejtmánková.

 

Její slova doplňuje spolužačka Kamila Kačmárová. „Pacienti si s námi popovídají, taky nás chválí, že jsme šikovné. Pomáháme se vším. S ranní hygienou, krmíme, přebalujeme, polohujeme. Opravdu se tady naučíme hodně. Je to jiné, než u nás ve škole,“ dodává Kamila.

 

Obor ošetřovatelka nabízí vzdělání v oblasti jakou je péče o nemocné, o seniory, o fyzicky a psychicky oslabené spoluobčany. Ošetřovatelství je velmi náročný obor ve všech směrech. Snad proto je stále tak velký nedostatek zájemců o studium. Přičemž práce po ukončení studia je téměř jistá.