Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

U Harusova kopce v Novém Městě na Moravě se stala hromadná nehoda, naštěstí jenom cvičně

30. 4. 2019

Taktické cvičení všech složek integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a Nemocnice Nové Město na Moravě proběhlo v Novém Městě na Moravě v úterý 30. dubna v 11:00. Námětem společného taktického cvičení byla hromadná dopravní nehoda osobního automobilu a autobusu. Nehoda se stala u výjezdu z parkoviště pod Harusovým kopcem v Novém Městě na Moravě.

„Při výjezdu z parkoviště se osobní automobil střetl s autobusem, ve kterém cestovalo 19 osob. Obě vozidla se po srážce převrátila na bok. V osobním autě byl samotný řidič,“ přiblížila scénář cvičení tisková mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. „Při nehodě začal osobní automobil hořet v motorovém prostoru,“ doplnila Musilová.

Cílem cvičení bylo ověřit všechny taktické postupy jednotlivých složek IZS při společném zásahu. „Chceme procvičit koordinaci všech složek, ověřit spolupráci s PČR při usměrňování dopravy v místě události, procvičit velení u zásahu, kterého se účastní více složek IZS. Při cvičení také ověříme spojení a komunikaci mezi jednotlivými složkami, “ vyjmenovala ještě před akcí některé úkoly taktického cvičení Petra Musilová.

Do cvičení se zapojili také zásahové jednotky dobrovolných hasičů Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou 2 a Bobrová.  Do cvičení byla zapojena Městská policie Nové Město na Moravě.

„Aby situace byla co nejreálnější, provoz v nemocnici jsme nijak neomezili.  Pacienti s opravdovými zraněními se potkali s pacienty figuranty, což byli studenti SZŠ Žďár nad Sázavou.  Nemocnice díky tomuto cvičení ověřila svůj traumatologický plán,“ řekla tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

„Podle scénáře taktického cvičení bylo do novoměstské nemocnice dopraveno celkem 16 osob. Z toho 10 se středním zraněním a 6 s velmi lehkým zraněním,“ doplnila mluvčí nemocnice.