Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Novoměstská nemocnice má další nové sanitky. Díky nim se výrazně zvýší komfort přepravovaných pacientů

16. 5. 2019

Pacienty na Žďársku budou od příštího týdne přepravovat dva nové sanitní vozy. Přesně po roce nakoupila nemocnice Nové Město na Moravě další dvě sanitky.

 

Dopravní zdravotní služba (DZS) Nemocnice Nové Město na Moravě provozuje 17 sanitních vozů. Nové sanitky v nemocničním vozovém parku nahradí již dosloužilé 17 let staré vozy. DZS nemocnice v Novém Městě na Moravě disponuje v současné době 17 sanitními vozy, přičemž 13 z nich je mladších 12 let.

Jde o vozy nové řady VW T6 splňující nejvyšší emisní normu EURO 6. „Sanitky jsou vybaveny novými sedačkami pro pacienty, infarktovým křeslem a pojízdným lehátkem. V ambulantním prostoru je zavedeno účinné topení pro zimní provoz a klimatizace pro letní období. Řidiči sanitek mohou využívat moderní navigaci, klimatizaci v prostoru řidiče, handsfree nebo parkovací senzory,“ popsal vybavení vedoucí DZS Pavel Zdražil.

Dopravní zdravotní služba Nemocnice Nové Město na Moravě je na celém bývalém okrese Žďár nad Sázavou jedinou, která zajišťuje převozy pacientů (kromě soukromé služby ve Velkém Meziříčí, která pokrývá hlavně Velkomeziříčsko). Dopravní zdravotní služba pracuje v nepřetržitém provozu, sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně.

„Naše sanitní vozy najedou měsíčně zhruba tři až pět tisíc kilometrů.  Zaměstnáváme 17 řidičů. Každý má na starost jeden vůz. Pro zajímavost za loňský rok najely sanitky celkem 720 000 km a převezly 30 180 pacientů. V průměru každá sanitka najela 42 340 km. Toto číslo je možné porovnat např. s obvodem Země kolem rovníku, který činí 40 075 km. Řidiči sanitek tedy v průměru za loňský rok najeli se svými pacienty o něco více, než kolik měří Země okolo rovníku,“ odlehčuje statistiky Dopravní zdravotní služby Nemocnice Nové Město na Moravě za loňský rok technický náměstek nemocnice ing. Jiří Drdla.

Nemocnice se snaží o systematickou modernizaci vozového parku, což se daří plnit. „Udržet kvalitní vozový park je prioritou vedení nemocnice. Jedná se o bezpečí našich pacientů a také našich zaměstnanců,“ dodala ředitelka nemocnice Věra Palečková.

Nemocnice pořídila nové sanitky z vlastních zdrojů. Stály 2 420 000,-Kč včetně DPH.