Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Devadesátikorunový poplatek za pohotovost v novoměstské nemocnici nově zaplatíte platební kartou

20. 5. 2019

Novoměstská nemocnice v těchto dnech instaluje pokladnu pro bezkontaktní platby, ta umožní devadesátikorunový poplatek za pohotovostní službu uhradit platební kartou nebo chytrým telefonem. Vedení nemocnice se rozhodlo umístit nový přístroj na dětskou pohotovost, která je součástí nového dětského oddělení.

 

K uhrazení poplatku za pohotovost slouží v novoměstské tři mincovní automaty, u každého z nich je zároveň přístroj na rozměňování papírových bankovek.  „Platební automaty máme na urgentním příjmu, na gynekologicko-prodnickém oddělení a třetí je na dětské pohotovosti u výjezdu z nemocnice, která malým pacientům slouží o víkendech a svátcích,“ říká tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Automat pro nemocnici vyrobila novoměstská firma MOD elektronik. „Je to vlastně jenom logické pokračování automatů a měniček na papírové bankovky, které vyrábíme. U nás ve firmě jsme vyvinuli vlastní program. Ten jsme naučili komunikovat se čtečkou karet, která je, kromě malého počítače a zásobníku na papírové účtenky, uvnitř přístroje. Tyto pokladny už několik měsíců testujeme v pražské nemocnici Na Motole, a vše je bez problémů,“ říká majitel novoměstské firmy Jiří Modrák. 

Novoměstská firma MOD elektronik pokladnu pro nemocnici vyrobila zdarma a zdarma ji bude také provozovat a spravovat. „My si spolupráce s firmou MOD elektronik velice vážíme. Díky této podpoře jsou naše služby pacientům komfortnější. Automat je navíc uživatelsky velice přívětivý. Moc hezké překvapení pro nás bylo také umístění loga novoměstské nemocnice na displej pokladny,“ říká ředitelka nemocnice Věra Palečková.

Bezkontaktní pokladna pro bezkontaktní platby na dětské pohotovosti funguje od tohoto týdne.