Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Druhého ročníku Pochodu srdcem Vysočiny se zúčastnilo 554 turistů

20. 5. 2019

Letošní ročník Pochodu srdcem Vysočiny je minulostí. V sobotu si čas na výlet Žďárskými vrchy našlo 554 turistů. Je to méně, než loni, ale i tak jsou pořadatelé spokojeni. „Těší nás, že se spousta lidí po roce vrátila. Je to pro nás důkaz, že i přes malá zaškobrtnutí se první ročník Pochodu líbil,“ nechal se na startu letošního ročníku slyšet jeden z organizátorů Petr Hladík. I letos akci pořádala Nemocnice Nové Město na Moravě, Medin, a.s. a Nadační fond Nového Města na Moravě.

 

Celkový počet účastníků 2. ročníku Pochodu srdcem Vysočiny je 554. Na padesátikilometrovou trasu se nakonec vydalo 21 odvážných. „Nejrychlejší muž dorazil do cíle za osm a půl hodiny, nejrychlejší žena do cíle přišla za osm a tři čtvrtě hodiny,“ říká tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková. „Na třicetikilometrovou trasu vyrazilo 60 lidí, patnáctku si vybralo 254 turistů a na sedmikilometrovou trať vyrazilo 219 lidí, včetně nejmladší účastnice, které bylo půl roku. Nejstaršímu účastníkovi bylo 86 let,“ doplňuje statistiku letošního ročníku turistické akce, která navazuje na legendární Chiranskou padesátku, Tamara Pecková.

2. ročník Pochodu srdcem Vysočiny podpořil Kraj Vysočina částkou 20 000,- Kč. Výtěžek Pochodu putuje do Nadačního fondu Nového Města na Moravě. „Částka získaná ze startovného a také prodejem nadačních placek a náramků letošního Pochodu je 25 465 korun,“ říká za Nadační fond Nového Města na Moravě paní Alena Lukášová.

Akce takového rozsahu se neobejde bez pomoci mnoha dobrovolníků. „Ve svém volném čase přišli v sobotu pracovníci Medinu, sestry z nemocnice byly připraveny poskytnout první pomoc, řidič sanitky Dopravní zdravotní služby nemocnice držel pohotovost, aby přivezl případné zraněné účastníky, což naštěstí nebylo potřeba. Sobotní dopoledne Pochodu věnovala také paní učitelka Katka, která v nemocnici připravila pro děti zábavný program. Další dobrovolníci vyznačili trasy. Ruku k dílu letos přiložili novoměstští lyžaři a orientační běžci. Moc děkujeme i pracovníkům novoměstského kulturního domu, kteří nám poskytli zázemí pro start a cíl celé akce. Bez těch všech by se Pochod srdcem Vysočiny nemohl konat,“ připomíná tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.