Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Na dětském oddělení v novoměstské nemocnici je tento týden veselo

11. 6. 2019

Opožděný dárek dostali ke svému svátku dětští pacienti na dětském oddělení novoměstské nemocnice. V úterý dopoledne za nimi dorazily Tereza Syslová a Martina Hájková, muzikantky, které vystupují jako duo AMaTer. Celé dopoledne hospitalizovaným dětem hrály a zpívaly.

 

„My jsme se tady v nemocnici před osmi lety seznámily, obě jsme tehdy byly na operaci kolene. Tehdy jsme se domluvily, že spolu budeme hrát a zpívat, že založíme kapelu. Navíc se z nás staly nejlepší kamarádky, proto se sem rády vracíme,“ říká Tereza Syslová.

Pacienty, které mohly Martina a Tereza s kytarami navštívit přímo na pokoji, osobně vybral primář dětského oddělení Martin Chalupský. „Je to pro děti malé rozptýlení, budou mít radost, a jestli nebudou chtít zpívat, tak mají děvčata dovoleno jim říct, že je nepustíme domů,“ usmíval se primář Chalupský.

„Děti jsou milé, je prima pro ně hrát. Baví nás to, rády přijdeme zase. Třeba na vánoce,“ řekla během dopoledního muzicírování na dětském oddělení Martina Hájková.

Hudební návštěva nebyla v úterý dopoledne na dětském oddělení jediná. Za malými pacienty přišly také studentky oboru ošetřovatelka Střední odborné školy Nové Město na Moravě. Dětem předaly dárek, na který samy sehnaly peníze. „Studentky samy od sebe přišly s nápadem zorganizovat sbírku, nakonec se jim podařilo získat přes tři tisíce korun. Za peníze koupily kvalitní panenky. Jsou omyvatelné, z kvalitního materiálu. Podařilo se nám sehnat kluka a holku, snad se dětem budou líbit,“ vysvětila učitelka odborného výcviku školy Iva Kondýsková.

„Dnes je tu opravdu rušno, ale takovéto návštěvy máme u nás na oddělení rádi, děti na chvíli zapomenou na své trampoty,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení Soňa Svatoňová.

Další návštěva dorazí na dětské oddělení ve středu 12.6. Tentokrát to bude divadlo, které založil člen divadelního spolku Kašpar pražského Divadla v Celetné Tomáš Stolařík.