Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Paliativní tým novoměstské nemocnice pořádá další kurz. Tentokrát na téma pokojná smrt

23. 9. 2019

Nemocniční Paliativní tým v čele s primářkou oddělení dlouhodobě nemocných Květoslavou Pejchalovou pořádá v úterý pro zdravotníky novoměstské nemocnice další vzdělávací kurz. Tentokrát na téma pokojná smrt – akceptace a základy komunikace. Do Nového Města na Moravě v úterý přijede přednášet expert na téma důstojného umírání a spirituálního doprovázení David Šourek z Institutu vzdělávání APSS ČR.

 

„Celodenní vzdělávací akce je určena pro všeobecné sestry, sociální pracovníky a sanitáře se zájmem o problematiku paliativní péče,“ říká tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.  

„O seminář byl mimořádný zájem, jeho kapacita byla naplněna během několika hodin,“ těší zájem členku paliativního týmu novoměstské nemocnice, vrchní sestru oddělení dlouhodobě nemocných Kateřinu Havlovou. Seminář v úterý absolvuje 25 účastníků.

„Akce je určena pro všechny, kteří se při své práci setkávají s umíráním a smrtí. Účastníci se dozvědí, jak se vyrovnat se smrtí, jak o smrti a umírání hovořit, naučí se základy psychohygieny.  Budeme hovořit o zásadách práce s rodinou umírajícího, dotkneme se také role rituálů ve vztahu ke smrti,“ vyjmenovává některá z témat semináře Kateřina Havlová.

Seminář je hrazen z dvoumilionového grantu, který Nemocnice Nové Město na Moravě získala na rozvoj své paliativní péče od nadačního fondu Avast v rámci jejího programu Spolu až do konce. Ten cílí na rozvoj paliativní péče v českých nemocnicích.