Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Nové oddělení novoměstské nemocnice je připraveno přijmout první pacienty

22. 11. 2019

Na oddělení dlouhodobě nemocných (ODN1) v novoměstské nemocnici zahajuje provoz nové oddělení DIOP (dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče). Na novém oddělení je pět pokojů s celkově osmi lůžky.

 

„Vybudováním jednotky DIOP naše nemocnice zajistí komplexní péči v oblasti následné péče. Oddělení DIOP je určeno pacientům, u kterých již pominuly důvody hospitalizace na JIP (jednotka intenzivní péče) nebo NIP (následná intenzivní péče), již nevyžadují kontinuální lékařskou péči, ale nemohou být propuštěni do domácí péče a současně potřebují soustavnou intenzívní ošetřovatelskou péči. Na těchto lůžkách je také poskytována intenzivní péče pacientům s poruchou základních životních funkcí,“ vysvětluje ředitelka nemocnice Věra Palečková.

Stavební práce byly zahájeny na konci září a ukončeny úspěšnou kolaudací 19.listopadu 2019. „O dodávku stavby se podělilo celkem 6 firem. Stavební práce zahrnovaly kromě potřebných úprav vybudování nové elektroinstalace, nových rozvodů medicinálních plynů. Oddělení má nové antistatické podlahy. Doplněna je samozřejmě příslušná přístrojová technika,“ říká k přestavbě technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.  

Náklady na stavbu byly 1 440 000 korun bez DPH, nemocnice je platila ze svého rozpočtu.