Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Dětská diabetologická ambulance pořádá seminář pro své malé pacienty a jejich rodiče

21. 1. 2020

Dětská diabetologická ambulance pořádá pro své pacienty a jejich rodiče reedukační seminář o senzorech a inzulinové pumpě firmy Medtronic. Seminář se uskuteční ve středu 22. ledna o půl třetí odpoledne v zasedací místnosti pod heliportem. Účastníci se dozvědí vše ohledně senzoru a inzulinové pumpy, kterou již používají.

 

„Někteří naši pacienti inzulinovou pumpu používají, potřebují technicky poradit, stává se,
že senzor komunikující s pumpu je špatně napíchnutý, nebo se objeví problém s kalibrací přístroje. To vše budeme na semináři probírat. Zástupci firmy, která inzulinové firmy vyrábí, našim pacientům poradí také různé vychytávky, jak s pumpou pracovat, sportovat,“ přibližuje téma semináře edukační sestra diabetologické ambulance Františka Sekerášová.

Novoměstská dětská diabetologická ambulance má v péči 43 pacientů.  „Nejmladšímu pacientovi jsou čtyři roky, nejstaršímu 19. V tomto věku totiž přechází do péče kolegů diabetologů,“ dodává Františka Sekerášová.

Inzulínová pumpa je přístroj ve velikosti mobilního přístroje, který přes teflonové kanyly do těla aplikuje dávky inzulínu v režimu bolus-bazál, používá se rychle působící analog inzulínu.

(Bazál je podáván ve formě mikrodávek během celého dne - 2 až 3 minuty mezi jednotlivými infuzemi, bolus je jednorázová větší dávka inzulinu).