Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Paliativní tým novoměstské nemocnice pořádal další vzdělávací kurz pro všeobecné sestry

11. 3. 2020

Paliativní tým novoměstské nemocnice ve spolupráci s Centrem paliativní péče (CPP) pořádal třídenní intenzivní vzdělávací kurz s mezinárodní licencí pro všeobecné sestry pracující s pacienty v konečné fázi života. Od pondělí do středy v novoměstské nemocnici přednášeli zkušení lektoři z CPP Praha. O kurz byl v řadách zdravotníků velký zájem, zúčastnilo se 25 sester.

 

„Intenzivní kurz paliativní péče svým obsahem respektuje mezioborový přístup nutný při poskytování péče o pacienty na konci života. Obsahem kurzu je nejen léčba bolesti a ostatních závažných symptomů spojených s těžkou nemocí, ale také etický, duchovní aspekt péče a nacvičování efektivní komunikace s pacienty, s rodinou i v rámci týmu. Kurz reflektuje fakt, že paliativní péče se dotýká stejnou měrou pacienta i jeho blízkých. Je koncipován v duchu „sestry sestrám“ a přednášející lektoři mají bohaté praktické zkušenosti s poskytováním paliativní a hospicové péče,“ přiblížila obsah kurzu členka paliativního týmu novoměstské nemocnice a vrchní sestra Oddělení dlouhodobě nemocných Kateřina Havlová.

 

„Na tomto kurzu jsme hovořili například o potřebách pacientů v závěru života, o etických dilematech v paliativní péči. Těch témat, která souvisí s paliativní péčí, bylo samozřejmě mnohem více,“ dodala Havlová. 

Nemocnice v Novém Městě na Moravě získala 2 miliony korun na rozvoj paliativní péče

 

Novoměstská nemocnice získala na vybudování paliativní péče v roce 2018 grant ve výši dva miliony korun. Částku poskytl nadační fond Avast v rámci svého programu Spolu až do konce. Ten cílí na rozvoj paliativní péče v českých nemocnicích. 

Odkazy k článku:

https://nadacnifond.avast.cz/index