Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Novoměstská nemocnice od příštího týdne ruší zákaz návštěv. Budou ale platit přísná hygienická pravidla

22. 5. 2020

Novoměstská nemocnice s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci ruší úplný zákaz návštěv. Od příštího týdne mohou za přísnějších podmínek za hospitalizovanými pacienty jejich blízcí. První návštěvy se do nemocnice podívají ve středu 27. května.

 

Nemocnice určila dva návštěvní dny. Ve středu nemocnice povoluje návštěvy od 15 do 17 hodin, v neděli pak od 14 do 16 hodin. Návštěvy budou povoleny jenom u pacientů, kteří jsou v nemocnici hospitalizování pět dní a více.

 

Bez vyplnění Dotazníku rizika infekce COVID-19 se nemocní svých blízkých nedočkají. „Před vstupem na oddělení musí mít návštěva dotazník vyplněný. Pokud na nějakou otázku v něm odpoví ano, nemá cenu, aby se do nemocnice vypravil. Dotazník je od pátečního dopoledne možné stáhnout na internetových stránkách nemocnice. Byli bychom rádi, aby ho lidé vyplnili už doma a do nemocnice ho přinesli už vyplněný. Návštěva musí mít po celou dobu roušku, musí si dezinfikovat ruce před vstupem i po odchodu z nemocnice. Samozřejmě budeme všem měřit teplotu, pokud bude vyšší než  37°C, návštěvu na oddělení nevpustíme.  Za pacientem může pouze jedna osoba. V případě objektivní nutnosti maximálně dvě osoby, například navštěvující osoba sama potřebuje podporu a doprovod,“ shrnuje pravidla návštěv v nemocnici tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

 

„Povolením návštěv k nemocným chceme zvýšit komfort našich pacientů. Protože je ale nebezpečí onemocnění COVID – 19 stále přítomno, musíme tato přísnější hygienická opatření zavádět. Věříme, že je pacienti i jejich blízcí pochopí.  Jsou přijímána hlavně pro zajištění bezpečnosti našich pacientů a zároveň i zaměstnanců. Pokud je to možné, prosíme všechny, aby využili ke kontaktu se svými blízkými, kteří jsou v nemocnici hospitalizovaní, například moderní technologie. Pokud návštěva dorazí, doporučujeme za příznivého počasí využít pro setkání náš rozsáhlý nemocniční park,“ dodává ředitelka nemocnice Věra Palečková.

 

Návštěvy u pacientů hospitalizovaných na ARO, JIP a ODN jsou umožněny návštěvy pouze po individuální domluvě s ošetřujícím lékařem.

 

Kvůli šíření koronavirové nákazy novoměstská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv 10. března. 

Dotazník ke stažení v přiloženém odkaze. 

Odkazy k článku:

https://www.nnm.cz/_uploads/200521/dotaznik_rizika_infekce_covid-19.pdf