Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Novoměstská nemocnice ukončuje v sobotu 27.6. provoz třídícího stanu. Od pondělí bude do nemocnice zajíždět autobus

26. 6. 2020

Od soboty 27. června novoměstská nemocnice otevírá všechny své vchody a ukončuje provoz triážního stanu, přes který se do nemocnice vstupovalo od 17. března.

Třídění pacientů a návštěvníků novoměstské nemocnice bude probíhat i nadále. Poslouží k tomu speciální Dotazník rizika infekce COVID-19 . Ten je pacientům a návštěvníkům k dispozici na internetových stránkách nemocnice. „Rádi bychom, aby si dotazník lidé přinesli už vyplněný, pokud takovou možnost nemají, vyplní ho v čekárnách na oddělení,“ upřesňuje tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

(https://www.nnm.cz/_uploads/200521/dotaznik_rizika_infekce_covid-19.pdf)

 

V novoměstském zdravotnickém zařízení bude nadále probíhat měření teplot, tato povinnost se přesouvá do ambulancí nebo přímo na oddělení.

 

Od pondělí 29. června bude do areálu nemocnice opět zajíždět autobus novoměstské dopravy podle platného jízdního řádu.

 

Návštěvní doba se v novoměstské nemocnici nemění

Nadále zůstávají dva návštěvní dny. Ve středu nemocnice povoluje návštěvy od 15 do 17 hodin, v neděli pak od 14 do 16 hodin. Návštěvy jsou povoleny jenom u pacientů, kteří jsou v nemocnici hospitalizování pět dní a více. Návštěva musí mít po celou dobu roušku, musí si dezinfikovat ruce před vstupem i po odchodu z nemocnice. „Věříme, že pacienti i jejich blízcí tato opatření pochopí a budou je respektovat.  Byla přijata hlavně pro zajištění bezpečnosti našich pacientů a zároveň i zaměstnanců. Pokud návštěva dorazí, doporučujeme za příznivého počasí využít pro setkání náš rozsáhlý nemocniční park,“ dodává ředitelka nemocnice Věra Palečková.

Návštěvy u pacientů hospitalizovaných na ARO, JIP a ODN jsou umožněny pouze po individuální domluvě s ošetřujícím lékařem.

 

Odkazy k článku:

https://www.nnm.cz/_uploads/200521/dotaznik_rizika_infekce_covid-19.pdf