Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Novoměstská nemocnice pro své pacienty pořizuje 120 nových televizorů

27. 8. 2020

Pacienti v novoměstské nemocnici budou moci od září sledovat oblíbené programy na zbrusu nových televizorech. 120 televizí nahradí přístroje, které v nemocnici pacientům slouží už od roku 2014. K výměně televizí nemocnice přistoupila kvůli přechodu na DVB-T2.

 

„Měli jsme asi 80 televizorů. Na svůj oblíbený program se mohli dívat pacienti na interním oddělení, urologii, chirurgii, neurologii a ortopedii. Tam je všechny vyměníme. Dalších 40 úplně nových televizorů udělá radost pacientům na gynekologii a všech třech odděleních dlouhodobě nemocných. Celkem tak bude v novoměstské nemocnici pacientům sloužit 120 televizí,“ vypočítává tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Nové televizory novoměstské nemocnici dodá a také je bude provozovat firma DAITE s. r. o., se kterou nemocnice spolupracuje od roku 2014.

Nemocnice se pro tento model před lety rozhodla hlavně z ekonomických důvodů. „Nemáme finanční prostředky na nákup takového množství nových televizorů, navíc něco stojí také servis a opravy. Desetitisíce korun ročně stojí koncesionářské poplatky," uvedl ekonomický náměstek nemocnice Jiří Weisshaupt. „Tyto všechny náklady jdou za firmou DAITE. Navíc nám ještě platí za každý televizor ročně skoro tisíc korun pronájem," upřesnil Weisshaupt.

Televize fungují jako automaty. Celodenní provoz stojí dvacet korun.