Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Novoměstská nemocnice děkuje všem dobrovolníkům a dárcům. I v této době se ve zdravotnictví dějí krásné věci

9. 11. 2020

Zdá se to nemožné, ale i v této nelehké době je možné vyslat z nemocnice pozitivní vzkaz. Tenhle bude z Nemocnice Nové Město na Moravě. Oslabené řady novoměstských zaměstnanců v těchto dnech posiluje více než 80 dobrovolníků, v žádné jiné nemocnici v kraji jich tolik nepomáhá. Děkujeme.

 

Kvůli výpadku dodávek ložního prádla se díky výzvě na facebookové stránce nemocnice za pár dní mezi lidmi nejen v našem kraji podařilo chybějící zásoby rychle doplnit. „Skvěle zareagovali jednotlivci, ale třeba také město Bystřice nad Pernštejnem. Bystřičáci donesli na městský úřad na 300 kilogramů ložního prádla. Je neuvěřitelné, jak rychle se tato situace díky dobré vůli lidí vyřešila. Od dětí z bystřických školek jsme dostali mnoho krásných obrázků pro naše zaměstnance. Městský úřad k obrázkům přidal ovoce a sladkosti. Tyto obrázkové balíčky osobně přivezl a předal pan starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska. Bylo to moc milé překvapení. Je pěkné vědět, že na nás myslí i v okolních městech,“ neskrývá údiv ředitelka nemocnice Věra Palečková. 

 

Není den, aby v nemocnici někdo nenechal nějakou drobnost. „Třeba obec Zubří přivezla 6 krabic plných nápojů, sladkostí, kávy. 10 tisíc korun na občerstvení pro naše zdravotníky mezi sebou vybrali sami obyvatelé Zubří. Drobné dárky nosí lidé, kteří se ani nepředstaví. Tři rodiny z Nového Veselí, které bydlí v jednom domě, se domluvily a koupily dva kávovary a asi 50 kilogramů kávy. Už slouží na odděleních, kde se staráme o covid pozitivní pacienty. Obec Blažkov darovala 20 tisíc korun na nákup ozonových lamp. Gymnázium v Novém Městě na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a novoměstská firma Racom pro nás na 3D tiskárnách vyrábí spojovací pásky na roušky. Majitel Penzionu Red Pine ve Vlachovicích nabídl bezplatné ubytování pro naše dobrovolníky. Podobných a dobrých věcí je mnohem víc,“ upozorňuje tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

 

Další krásný příběh pomohl napsat taky spolek holek z Bobrové, který stojí za projektem Vyzvi se! „Je to virtuální závod, do kterého se může na stejnojmenných internetových stránkách každý měsíc přihlásit kdokoli a kdekoli na světě. Účastí v závodě překonává své hranice, prospívá svému tělu a zároveň pomáhá tam, kde je to třeba. Čtvrtinu ze startovného zakladatelky spolku, který si říká FreeRunHelps, posílají na charitativní účely. V říjnu si děvčata z Bobrové vybrala naši nemocnici a přispěla částkou 40 tisíc korun na koupi přístroje high flow nasal oxygen určeného ke kyslíkové terapii, která pomáhá při léčbě pacientů s onemocněním Covid-19,“ popisuje další dobrý skutek tisková mluvčí nemocnice Pecková.