Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Novoměstská nemocnice má další nové sanitky. Díky nim se výrazně zvýší komfort přepravovaných pacientů

10. 12. 2020

Pacienty na Žďársku budou od prosince letošního roku převážet další dva nové sanitní vozy. Za poslední 4 roky Dopravní zdravotní služba novoměstské nemocnice dostala 7 nových vozů.

 

Jde o vozy nové řady VW T6.1 s motorem 2,0 TDI splňující nejvyšší emisní normu EURO 6. „Sanitky jsou vybaveny novými polohovatelnými sedačkami pro pacienty, infarktovým křeslem a pojízdným výškově nastavitelným lehátkem. Komfort pro pacienta je v ambulantním prostoru zajištěn díky účinnému topení pro zimní provoz a klimatizaci pro letní období. Mysleli jsme také na komfort řidičů sanitek. Řidiči mohou využívat moderní navigaci integrovanou do palubní desky vozidla s 8´´ dotykovou obrazovkou, klimatizaci v prostoru řidiče, handsfree nebo parkovací senzory,“ popsal vybavení vedoucí DZS Pavel Zdražil.

Dopravní zdravotní služba je nedílnou součástí služeb nemocnice. Pracuje v nepřetržitém provozu, sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně. Dopravní zdravotní služby při novoměstské nemocnici zajišťují širokou škálu dopravních služeb. Přepravu sanitkami využívají zejména oddělení nemocnice, obvodní lékaři ale i soukromé osoby. Zaměstnanci dopravní zdravotní služby sváží biologické vzorky k laboratornímu vyšetření, podílí se na koronerské službě, vozí léčiva nebo zdravotnické prostředky a zajišťují různé sportovní nebo společenské akce.

„Požadavky na dopravní zdravotní služby naší nemocnice neustále rostou. Z toho důvodu jsme letos rozšířili počet sanitních vozů. V současné době máme celkem 18 sanitek, zaměstnáváme 18 řidičů. Každý má na starost jeden vůz. Pro zajímavost za loňský rok najely sanitky celkem 720 000 km a převezly 31 046 pacientů. V průměru každá sanitka najela 42 212 km. Toto číslo je možné porovnat např. s obvodem Země kolem rovníku, který činí 40 075 km. Řidiči sanitek tedy v průměru za loňský rok najeli se svými pacienty o něco více, než kolik měří Země okolo rovníku,“ odlehčuje statistiky Dopravní zdravotní služby Nemocnice Nové Město na Moravě za loňský rok technický náměstek nemocnice ing. Jiří Drdla.

Nemocnice se snaží o systematickou modernizaci vozového parku, což se daří plnit. „Udržet kvalitní vozový park je prioritou vedení nemocnice. Jedná se o bezpečí našich pacientů a také našich zaměstnanců,“ dodala ředitelka nemocnice Věra Palečková.

Nemocnice pořídila nové sanitky z vlastních zdrojů. Stály 2 867 000,-Kč včetně DPH.