Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

REGISTRACE NA ANTIGENNÍ TESTY ZDE

9. 1. 2021

Souhrnné informace, jak se objednat na antigenní testy v rámci plošného dobrovolného testování veřejnosti na COVID-19 v novoměstské nemocnici.

Antigenní testy pomáhají při včasné detekci vysoce infekčních případů a lze tak účinně předcházet dalšímu šíření onemocnění COVID-19 způsobeným virem SARS-CoV-2 v populaci. Testy se provádí výtěrem z nosohltanu a výsledek je znám během 15-20 minut.

 

V případě pozitivity je posouzeno zdravotnickým pracovníkem na odběrovém místě, zda bude následně nutné provést potvrzující PCR test.

Občané mohou registraci na antigenní test provést v aplikaci Kraje Vysočina pro odběry https://odbery.kr-vysocina.cz/, a to následovně:

Do 15. 12. lze provést registraci na antigenní test za úplatu 600 Kč jako samoplátce. Toto se netýká pedagogických pracovníků, kteří budou do 17. 12. absolvovat jednorázové dobrovolné testování pedagogických pracovníků, které je zdarma.

Od 16. 12. jsou antigenní testy pro všechny zájemce ZDARMA,  a to jedenkrát za 5 dnů. Test si lze objednat  již teď kliknutím na políčko „Objednat se na antigenní test“ a následně postupovat dle uvedených instrukcí.

Test lze absolvovat na odběrových místech všech krajských nemocnic a na dalších místech, uvedených v aplikaci pro registraci.

 

Vždy je nutná předchozí registrace na odběr, a to na konkrétní čas a místo. Výsledky testu budou zasílány prostřednictvím SMS zprávy, a to během 15 – 20 minut po odběru. V případě potřeby (například pro účely návštěvy sociálního zařízení) si lze v aplikaci po přihlášení vyzvednout i potvrzení o výsledku vyšetření v elektronické formě.

 

Pro více informací lze volat krajskou COVIDlinku - 564 602 602.

Odkazy k článku:

https://odbery.kr-vysocina.cz/