Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Očkovací centrum ve Žďáře nad Sázavou zahajuje provoz už v pátek 12. března

11. 3. 2021

Očkovací centrum ve sportovní hale na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou zahajuje provoz tento pátek. O pět dní dříve, než bylo původně v plánu. Na vybudování se podílelo město Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina, novoměstská nemocnice a TJ Žďár nad Sázavou. První zájemci o očkování proti onemocnění Covid-19 budou týmem zdravotníků odbavení ve dvanáct hodin.

Formulář najdete na těchto internetových stránkách: https://www.nnm.cz/ockovani

Na Žďársku budou od tohoto pátku zájemcům o očkování k dispozici hned dvě očkovací centra. Ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách a v novoměstské nemocnici. Provoz obou očkovacích míst zajišťuje Nemocnice Nové Město na Moravě. „Ve žďárském očkovacím centru bude pracovat pět očkovacích týmů, v nemocnici v očkování pokračují dva týmy. Ještě máme mobilní očkovací tým, který dokončuje očkování v domovech pro seniory. Máme 8 očkovacích týmů, což je personálně velmi náročné. Díky ochotě zdravotníků jak z řad nemocnice, tak například z řad ambulantních specialistů, praktických lékařů a zubařů z naší spádové oblasti nebo Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina se nám daří provozy obou center personálně zajistit, “ upozorňuje ředitelka nemocnice Věra Palečková a dodává, že velký dík za pomoc s vybudováním centra patří i Kraji Vysočina, městu Žďár nad Sázavou a tělovýchovné jednotě, v jejímž majetku sportovní hala je.

Budoucí kapacita očkovacího centra ve Žďáře nad Sázavou je nastavena na cca 500 osob denně. Bude otevřeno sedm dní v týdnu. „Ve všední dny zatím od 12 do 20 a o víkendech od 7:30 – 15:00. V případě potřeby, dostatečného množství vakcín a zájmu o očkování ze stran veřejnosti jsme připraveni rozšířit kapacitu na dvanáct hodin 7 dní v týdnu,“ upřesňuje ředitelna novoměstské nemocnice Věra Palečková.

Očkovací centrum vybudovalo město Žďár na Sázavou ve spolupráci s Krajem Vysočina. „Hala na Bouchalkách je výhodná hned z několika důvodů. Prvním je dostatečná kapacita parkoviště a bezbariérový přístup. Velice si vážíme vstřícnosti tělovýchovné jednoty, která vznik centra ve své hale umožnila. Při volbě místa pro velké očkovací místo ve Žďáře nad Sázavou se myslelo i na případné spuštění sportovní sezóny. I proto je očkovací centrum v prvním patře a je stavebně odděleno od zbytku haly. Jediné, koho centrum omezí, budou stolní tenisti a šachisti. Pro ty město nabídlo náhradní prostory,“ dodává starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Kraji Vysočina se tento týden podaří uvést do provozu další dvě velká očkovací centra. „Všechna kapacitní centra v našem kraji jsou navržena stejně. Disponují vyšetřovnami lékařů, očkovacími stanicemi, dále prostorem pro přípravu vakcín, čekárnou s přijímací recepcí i odpočívárnou – observačním prostorem, kde klienti centra stráví doporučený čas po očkování. Pro jednodušší navigaci návštěvníků centra jsou v rámci měst osazeny naváděcí systémy informačních dopravních značek,“ popsal logistiku centra hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Průchod centrem ve Žďáře nad Sázavou je jednosměrný ve směru od sídliště Libušín směrem k zimnímu stadionu. Vlevo od vstupu je administrativní místnost, dále je samotné očkovací centrum s pěti očkovacími týmy a stejným počtem očkovacích stanic, na druhé straně budovy vlevo v zasedací místnosti je připravena odpočívárna po očkování.

Proces očkování se urychlí, pokud si lidé s sebou přinesou již vyplněný dotazník potřebný k očkování. Je k dispozici na stránkách nemocnice a také města Žďár nad Sázavou. Vytištěný bude k dispozici v informační kanceláři na MěÚ Žďár nad Sázavou. Dále budou potřebovat občanský průkaz a kartičku pojištěnce.

K očkování se stačí dostavit v  určený čas, ve vhodném oblečení, a pokud je to možné, bez doprovodu, nebo jenom s jednou osobou.

 

Na očkování osob je nejprve nutná registrace na webové adrese https://crs.uzis.cz nebo registrace.mzcr.czS tímto krokem pomohou občanům operátoři informační linky Kraje Vysočina 564 602 602. Na základě této registrace je možné pokračovat rezervací/objednáním. Termíny pro objednávání budou k dispozici v závislosti na množství státem dodané vakcíny.

Veškeré informace týkající se očkování naleznete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Případné dotazy týkající se registrace a objednávání prosím směřujte na informační linku Kraje Vysočina 564 602 602, která je k dispozici každý den vč. sobot a nedělí od 8 do 20 hodin.

 

Odkazy k článku:

https://www.nnm.cz/ockovani