Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Novoměstská nemocnice dostala darem 1600 respirátorů z tchaj-wanské linky

22. 4. 2021

Zlínská společnost SPUR darovala novoměstské nemocnici 1600 nano respirátorů třídy FFP2. Respirátory byly vyrobeny na automatické lince, kterou věnovala České republice tchaj-wanská vláda.

 

Respirátory předal novoměstské nemocnici odchodní zástupce zlínské společnosti SPUR Petr Jumar. „Považujeme za klíčové, aby právě lékaři a další zdravotničtí pracovníci byli vybaveni kvalitními nano respirátory, které jim zajistí spolehlivou ochranu před koronavirem.“

 

„Jsme opravdu velmi rádi, že se společnost SPUR rozhodla naši nemocnici podpořit. Respirátory se používají denně ve velkém množství a každá taková pomoc je pro nás důležitá. Moc za ni děkujeme. Navíc, respirátory ze Zlína naši zdravotníci znají, víme tedy, že jsou komfortní a pohodlné,“ říká ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková.

 

Zlínská společnost při převzetí nového stroje z Tchaj-wanu deklarovala, že část vyrobených respirátorů daruje zdarma zdravotníkům v první linii. Linka s měsíční kapacitou až 1 milionů kusů respirátorů byla ve Zlíně uvedena do provozu 11. března 2021.

 

Nanorespirátory z tchaj-wanské linky budou v průběhu dalších týdnů předány i ostatním nemocnicím v Kraji Vysočina.