Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

11. Evropský antibiotický den

18. 11. 2018

18. listopadu probíhá 11. Evropský antibiotický den. Jeho každoročním cílem je upozornit na problémy související s antibiotickou terapií, především na rizika spojená s nadužíváním antibiotik. V České republice představují zbytečně předepsaná antibiotika cca 40-50 % jejich celkové spotřeby.

Nevhodné používaní antibiotik například při virových infekcích a špatná volba zbytečně širokospektrého přípravku jsou významnými příčinami nárůstu odolnosti bakterií k antibiotikům. I v České republice stoupá počet infekcí způsobených bakteriemi zcela rezistentními na dostupná antibiotika. Odhaduje se, že každý rok zemře v Evropě 25 tisíc lidí v důsledku infekce vyvolané bakterií rezistentní k používaným antibiotikům.

„V Nemocnici   Nové Město na Moravě  budou v rámci  Evropského antibiotického dne  distribuovány informační letáky o racionálním přístupu k užívání antibiotik určené  ambulantním i hospitalizovaným pacientům, tomuto tématu věnujeme prostor na internetových stránkách nemocnice,“ uvedl epidemiolog a infektolog Miloslav Šťastník.

Další informace je možné najít zde: www.szu.cz

 

aktualita: 11. Evropský antibiotický den

http://www.szu.cz/tema/evropsky-antibioticky-den-eaad