Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Na terase novoměstského ODN vzniká Krakonošova zahrádka

31. 5. 2018

Sestřičky z oddělení dlouhodobě nemocných v Nemocnici v Novém Městě na Moravě budují pro své pacienty na terase pavilonu ODN3  Krakonošovu zahrádku.

„Chtěly jsme jenom našim pacientům ten čas, který tady jsou, nějak zpříjemnit. A tohle je to nejmenší. Vyhlásila jsem akci „truhlík“. Každý něco přinesl a společnými silami jsme vše vysadili a jenom vynesli na terasu, kam mají přístup i naši pacienti. Vstup je možný i těm imobilním, na zahrádku je převezeme na speciálních vozících,“ usmívala se duše celého projektu Krakonošova zahrádka sestřička z ODN3 Iva Topinková.

Sociální pacienti se o květiny dokonce sami starají. „Máme konvičku a ti, co mají zájem, truhlíky zalévají. Pro pacienty, kteří jsou tu dlouhodobě, je to sociální kontakt s prostředím, které do doby hospitalizace důvěrně znali,“ upozorňuje vrchní sestra ODN Kateřina Havlová.

Pozitiva vidí i sestra pro ošetřovatelskou rehabilitaci Markéta Gregorová. „Opravdu je vidět, že pookřejí, moc se jim to líbí. Je to maličkost, ale prospěšná.“

A jak Krakonošovu zahrádku ještě vylepšit? „No, kdybychom sehnali nějaký stabilní, pevný zahradní nábytek vhodný pro naše pacienty a slunečníky, nemělo by to chybu,“ říká skromně vrchní sestra Kateřina Havlová. Pokud se tedy najde nějaký dárce takového zahradního vybavení, může se ozvat tiskové mluvčí nemocnice Tamaře Peckové na e-mail: tamara.peckova@nnm.cz

aktualita: Na terase novoměstského ODN vzniká Krakonošova zahrádka

Krakonošova zahrádka

Krakonošova zahrádka

Krakonošova zahrádka