Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Na laparoskopickou věž jsme dostali přes milionu korun

8. 10. 2014

Velké poděkování všem dárcům, kteří nemocnici přispěli na pořízení nové operační laparoskopické věže. Přes milion korun věnovaly novoměstské nemocnici města, obce a firmy z regionu.

Stará věž pořízená v roce 1999 již dosluhuje a tak musí být nahrazena novou. Operační laparoskopické věže jsou neodmyslitelnou součástí výbavy chirurgů. Jejich pomocí se operuje miniinvazivně - drobnými přístupovými řezy se do těla pacienta zavádí optická kamera i operační nástroje. Pro pacienta jsou miniinvazivní operace méně bolestivé s menší ztrátou krve, přinášejí méně komplikací a rovněž rychlejší rehabilitaci a návrat pacienta k normálnímu životu. Bez nové moderní operační věže, která přijde na téměř dva miliony korun, by nemohla novoměstská nemocnice nynější laparoskopickou operativu udržet, natož ji rozšiřovat. „Poskytnutých darů si velice vážíme a děkujeme za ně," uvedla ředitelka nemocnice Věra Palečková. Ročně se v novoměstské nemocnici provede asi dva a půl tisíce laparoskopických operací. Lékaři laparoskopicky operují hlavně žlučníky (u těch je to drtivá většina operací), kýly, apendixy, dělají operace ledvin pro nádorová onemocnění nebo močové kameny, resekce střev pro nádorová onemocnění, operace na močovodech či gynekologické operace na děloze.

P.S. Moc se omlouváme obyvatelům Sirákova. V seznamu dárců v HITmagazínu jsme popletli název jejich obce. Už jsme se omluvili i panu starostovi...