Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Nová sanitka

30. 3. 2017

Novoměstská nemocnice pokračuje v obnově sanitních vozů. Na nákupu nové sanitky se významně podíleli dobrovolní dárci ze širokého okolí.

. „Obnova vozového parku je nezbytná jednak pro větší spolehlivost nových sanitek, ale také pro zvýšení bezpečnosti a pohodlí pacientů,“ připomíná Miroslava Pešková, vedoucí dopravní zdravotní služby.
Na nákupu nové sanitky se výrazně podíleli sponzoři z řad firem, měst, mikroregionů, ale přispěli i jednotlivci. Mezi nimi i obyvatelé z Věcovska. Sbírku ve Věcově, Odranci, Koníkově, Roženeckých Pasekách, Míchově a Jimramovských Pavlovicích organizoval Jaromír Šauer: „Chtěl jsem tím vyjádřit, že nám nákup sanitky pro novoměstskou nemocnici není lhostejný. Proto jsem po okolních obcích vylepil letáky a požádal jsem obyvatel o pomoc,“ přibližuje svoji aktivitu Jaromír Šauer, kterému se od zhruba třiceti dárců podařilo vybrat 15.555,- Kč.
Nemocniční sanitky přepraví ročně téměř třicet tisíc pacientů. Sanitky přepravují obyvatele ze širokého okolí jednak za vyšetřením do nemocnice, ale vozí i děti do kojeneckých ústavů nebo převáží pacienty do lázní. Největší část pasažérů pak tvoří nemocní dojíždějící na dialýzu. „Naši řidiči nejsou jenom těmi, kteří řídí auto, ale pomáhají s nakládáním pacientů nebo je doprovázejí po vyšetřeních,“ upřesňuje Miroslava Pešková. Jejím přáním by bylo mít i více vozidel vhodných do zdejšího terénu. „Máme jenom tři čtyřkolky, u ostatních aut se snažíme alespoň o to, aby měla vyšší podvozek. V těžko dostupných terénech pak musíme nasazovat řetězy,“ uzavírá vedoucí dopravní služby, která je součástí Integrovaného záchranného systému.
Na nákup sanitky v hodnotě přes 1,1 milionu korun přispělo celkem čtrnáct dárců, od kterých nemocnice v souhrnu obdržela částku 715.603,- Kč. „Vážíme si podpory našich spoluobčanů, kteří nám nezištně podali pomocnou ruku a pomohli s nákupem nového sanitního vozu. Vnímáme to jako projev toho, že služby, které prostřednictvím dopravní zdravotní služby poskytujeme, jsou vnímány veřejností jako potřebné“, řekla ředitelka Věra Palečková.
Seznam sponzorů: Město Žďár nad Sázavou, Město Nové Město na Moravě, Vodárenská a.s. Žďár nad Sázavou, Žďas a.s., Mikroregion Novoměstsko, Bystřicko a.s., O.S.A. s.r.o. Bystřice nad Pernštejnem, Obyvatelé z Věcovska, Obec Strachujov, Amgen s.r.o. Praha, Sbor dobrovolných hasičů Věcov, Obec Bobrůvka, Květoslava Konárová, Jiří Drdla.
Fotogalerii ke stažení najdete na přiloženém odkazu níže.

Odkazy k článku:

http://www.rajce.net/a13904227