Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Ocenění pro MUDr. Šustáčka

20. 11. 2017

Emeritní primář chirurgického oddělení novoměstské nemocnice MUDr. Jiří Šustáček se stal čestným členem České společnosti chirurgie ruky. Ocenění přezval v rámci listopadového kongresu České společnosti chirurgie ruky.

Kongresu se zúčastnilo pět set padesát odborníků z řad lékařů, fyzioterapeutů a sester, které se danou problematikou zbývají. Kromě účastníků z Česka, Slovenska a Polska se zúčastnili také odborníci z Francie, kterou zastupoval prof. Dominique Thomas z Grenoblu, který je považován za nejvýznamnější osobnost v terapii ruky v současné době v Evropě a byl hlavním strůjcem rychlého návratu Petry Kvitové k tenisu. Ze Švýcarského Curychu přijel M.D. Daniell Herren, který je přednostou kliniky chirurgie ruky na světoznámé Schultes klinik. V rámci kongresu došlo také na křest aktualizovaného vydání knihy Chirurgie ruky autorů Jaroslava Pilného, primáře ortopedického oddělení novoměstské nemocnice, a profesora Romana Slodičky z Německa. Novoměstské nemocnici se dostalo významného ocenění prostřednictvím emeritního primáře chirurgického oddělení MUDr. Jiřího Šustáčka, který se stal čestným členem České společnosti chirurgie ruky.
Akce proběhla pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka, starostů Bystřice nad Pernštejnem ing. Karla Pačísky, Nového Města na Moravě Michala Šmardy, Žďáru nad Sázavou Mgr. Zdeňka Navrátila a ředitelky nemocnice JUDr. Věry Palečkové.