Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

2. ročník Pochodu srdcem Vysočiny

8. 5. 2019

I letos se turisté mohou těšit na Pochod srdcem Vysočiny. Druhý ročník je plánován na 18. května

2. ročník Pochodu srdcem Vysočiny je naplánován na sobotu 18. května.

Start i cíl všech čtyř tras, které organizátoři pro letošní ročník připravují, bude v novoměstském kulturním domě. Další novinkou nebude pouze místo startu a cíle, ale také délky jednotlivých tras.

„Účastníci našeho pochodu se mohou těšit na trasy 7, 15, 30 a 50 km. Všechny trasy vedou přes koupaliště, tam se odděluje nejkratší trasa 7 km, další důležitá křižovatka bude u Hotelu Medlov, kde se dělí třiceti a padesátikilometrové trasy.  Trasa 15 km se pak odděluje u Podmedlovského mlýna,“ říká za organizátory Petr Hladík.

I letos budou k dispozici jak tištěné mapy, tak mapy v QR kódu, které budou k dispozici na facebookovém profilu akce. Tu organizátoři spustí na začátku dubna.

 

Trasa 50 km Trasa 30 km Trasa 15 km Trasa 7 km
mapy.cz (50 km) mapy.cz (30 km) mapy.cz (15 km) mapy.cz (7 km)

 

Účastníci Pochodu srdcem Vysočiny musí počítat také s drobným startovným. „Je spíše symbolické, na pokrytí nákladů. Děti do 18 let 30 korun, dospělí 50 korun. Pamatovali jsme také na rodinné startovné, což bude 100 na dva dospělé a děti,“ upozorňuje mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

Pochod srdcem Vysočiny spolupořádá i letos MEDIN, a.s., Nemocnice Nové Město na Moravě, město Nové Město na Moravě a NF Nového Města na Moravě.

Pochod Srdcem Vysočiny navazuje na slavnou Chiranskou padesátku. První ročník se konal v květnu v roce 2018 sobotu. Připraveny byly trasy v délce 5, 10, 20 a 50 kilometrů. Právě nejdelší trasa navázala na původní turistický pochod, jehož první ročník se uskutečnil v dubnu roku 1968.

Chiranské padesátky se za jedenadvacet ročníků zúčastnilo 47 412 turistů. Takového čísla samozřejmě první ročník Pochodu nedosáhl, ale 921 účastníků je víc, než si organizátoři dokázali představit.

Loňský Pochod finančně podpořil Kraj Vysočina částkou 40 000,- korun.

„Konečná bilance prvního ročníku Pochodu srdcem Vysočiny je následující: trasu dlouhou 5 kilometrů absolvovalo 285 lidí, 10 kilometrů zvládlo 390 lidí, na dvacítku si trouflo 214 turistů a na padesátikilometrovou se v šest ráno nakonec vypravilo 32 statečných a tři psi. Do cíle se vrátilo 28 „padesátníků“. Ti nejrychlejší pod Harusův kopec, kde měl první ročník start i cíl, dorazili v 14:30 hodin,“ vzpomíná tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

 

Doprovodný program Pochodu srdcem Vysočiny nabídne pro každého něco. Bavit se budou hlavně děti

2. ročník Pochodu srdcem Vysočiny je naplánován na 18. Května. Kromě čtyř turistických tras organizátoři připravují i zábavu hlavně pro nejmenší. 

Děti si určitě přijdou na své při zdolávání nejkratší sedmikilometrové trasy. „Pro děti jsme připravili hned dvě zastávky, na kterých budou plnit úkoly. Jedno kontrolní stanoviště je zavede do areálu firmy Medin. Tam budou muset zvládnout slalom a skládání puzzle. Druhé stanoviště jsme umístili do nemocnice. Paní učitelka Katka si na recepci chirurgie pro děti chystá spoustu zábavy. Třeba nafukování gumových rukavic, děti budou házet plněnými hadrovými pytlíky na cíl nebo budou chytat ryby,“ popisuje část programu Pochodu srdcem Vysočiny určené pro ty nejmenší tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Až děti dorazí zpět do kulturního domu, za splněné úkoly dostanou sladkou odměnu a pak budou moci navštívit výstavu ježků, kterou v novoměstském kulturním domě organizuje Klub chovatelů ježků. Návštěvníci ježčí výstavy dostanou odpovědi na otázky: jestlipak domácí ježek píchá, ukládá se tenhle domácí mazlíček k zimnímu spánku, co žere, dá se takový ježeček ochočit a dokáže se o něj postarat úplně každý…?

Na Pochod srdcem Vysočiny se připravují i v C-klubu, milovníci piva se pak mohou čekat na pivo z místního pivovaru Hejkal.  

z 1. ročníku Pochodu srdcem Vysočiny 2018

z 1. ročníku Pochodu srdcem Vysočiny 2018