Facebook NNM Facebook NNM CZ DE EN

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

2. ročník Pochodu srdcem Vysočiny

14. 4. 2019

I letos se turisté mohou těšit na Pochod srdcem Vysočiny. Druhý ročník je plánován na 18. května

2. ročník Pochodu srdcem Vysočiny je naplánován na sobotu 18. května. Start i cíl všech čtyř tras, které organizátoři pro letošní ročník připravují, bude v novoměstském kulturním domě. Další novinkou nebude pouze místo startu a cíle, ale také délky jednotlivých tras.

„Účastníci našeho pochodu se mohou těšit na trasy 7, 15, 30 a 50 km. Všechny trasy vedou přes koupaliště, tam se odděluje nejkratší trasa 7 km, další důležitá křižovatka bude u Hotelu Medlov, kde se dělí třiceti a padesátikilometrové trasy.  Trasa 15 km se pak odděluje u Podmedlovského mlýna,“ říká za organizátory Petr Hladík.

I letos budou k dispozici jak tištěné mapy, tak mapy v QR kódu, které budou k dispozici na facebookovém profilu akce. Tu organizátoři spustí na začátku dubna.

Trasa 50 km    https://en.mapy.cz/s/3mo8w

Trasa 30 km    https://en.mapy.cz/s/3mo94

Trasa 15 km    https://en.mapy.cz/s/3moaH

Trasa 7 km      https://en.mapy.cz/s/3modb

Účastníci Pochodu srdcem Vysočiny musí počítat také s drobným startovným. „Je spíše symbolické, na pokrytí nákladů. Děti do 18 let 30 korun, dospělí 50 korun. Pamatovali jsme také na rodinné startovné, což bude 100 na dva dospělé a děti,“ upozorňuje mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

Pochod srdcem Vysočiny spolupořádá i letos MEDIN, a.s., Nemocnice Nové Město na Moravě, město Nové Město na Moravě a NF Nového Města na Moravě.

Pochod Srdcem Vysočiny navazuje na slavnou Chiranskou padesátku. První ročník se konal v květnu v roce 2018 sobotu. Připraveny byly trasy v délce 5, 10, 20 a 50 kilometrů. Právě nejdelší trasa navázala na původní turistický pochod, jehož první ročník se uskutečnil v dubnu roku 1968.

Chiranské padesátky se za jedenadvacet ročníků zúčastnilo 47 412 turistů. Takového čísla samozřejmě první ročník Pochodu nedosáhl, ale 921 účastníků je víc, než si organizátoři dokázali představit.

Loňský Pochod finančně podpořil Kraj Vysočina částkou 40 000,- korun.

„Konečná bilance prvního ročníku Pochodu srdcem Vysočiny je následující: trasu dlouhou 5 kilometrů absolvovalo 285 lidí, 10 kilometrů zvládlo 390 lidí, na dvacítku si trouflo 214 turistů a na padesátikilometrovou se v šest ráno nakonec vypravilo 32 statečných a tři psi. Do cíle se vrátilo 28 „padesátníků“. Ti nejrychlejší pod Harusův kopec, kde měl první ročník start i cíl, dorazili v 14:30 hodin,“ vzpomíná tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

z 1. ročníku Pochodu srdcem Vysočiny 2018

z 1. ročníku Pochodu srdcem Vysočiny 2018