Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Setkání českých a slovenských chirurgů na Moravě

15. 5. 2017

Dvaapadesát přednášejících a kolem čtyř stovek přihlášených, takové bylo v číslech devatenácté setkání českých a slovenských chirurgů na Moravě.

Jedno z největších a nejvýznamnějších odborných setkání chirurgů z obou zemí se uskutečnilo v prostorách hotelu Skalský dvůr ve dnech 11. a 12. května 2017.
Odborný program byl rozdělen na chirurgickou a traumatologickou část. Chirurgové se věnovali například komplikacím laparoskopických operací, zlomeninám pilonu, hlezna a nohy nebo chirurgickému léčen chronických onemocnění rukou.
Účastníci konference měli připravený také zajímavý doprovodný program. Měli možnost nahlédnout do Muzea nové generace na Zámku Žďár a byl pro ně připravený koncert Spirituál kvintetu v nádherných prostorách baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše.
Akce byla garantována Výborem České chirurgické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně a Výborem Slovenskej chirurgickej spoločnosti. Po odborné stránce akci zajišťovali lékaři chirurgického a traumatologického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě ve spolupráci s představiteli odborných lékařských společností: prof. MUDr. Zdeněk Kala, Ph.D.; prof.. MUDr. Jozef Radoňak , CSc.; prim. MUDr. Alena Schmoranzová, doc. MUDr.Igor Čižmář, doc. MUDr. Silvia Vajcziková. Pravidelným hostem byl prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc. Setkání podpořila novoměstská firma MEDIN - největší český výrobce lékařských nástrojů a implantátů.
Další podrobnosti najdete na webu: www.setkanichirurgu.cz
Fotogalerii najdete v níže uvedeném odkazu.

Odkazy k článku:

http://www.rajce.net/a14041620