Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Turné plné smíchu 2017

2. 5. 2017

Zdravotní klauni po roce opět potěšili malé pacienty novoměstské nemocnice. Ve čtvrtek 27. dubna k nám zavítali v rámci akce Turné plné smíchu.

V devět hodin ráno vstoupily na dětské oddělení novoměstské nemocnice tři dvojice profesionálních Zdravotních klaunů. Sestry Vitamínovou, Kotrlou a Vykydalovou s doktory Vitamínem, Naprdovou a Hajným přivítala usměvavá učitelka, paní Katka Nováková, která je po většinu návštěvy doprovázela.
Na rozdíl od loňské návštěvy byl na oddělení nízký počet dětí, proto se klauni mohli pečlivě věnovat každému z nich. U devítileté Klárky tak bodovalo vyšetřování speciálním gumovým prasátkem za „dvě stě tisíc“. Malého Tobiáše, který byl zprvu nedůvěřivý, zase okouzlilo chytání bublinek natolik, že klauny ani nechtěl nechat odejít. Malého Davida, ale i všechny přítomné pak rozesmála hádka doktora Vitamína se sestrou Vitamínovou, kteří se nemohli dohodnout, zda jsou za Davidem, či před Davidem. Sestra Vitamínová prostě odmítla pochopit, že i když přišli za Davidem, stojí před jeho postelí.
Neopomenuli však ani ročního Honzíka, kterému zahráli na ukulele, a odbýt se nenechali ani izolací se zákazem vstupu, kde alespoň přes okénko potěšili maminku měsíčního miminka.
Když už nebylo koho dál těšit na lůžkovém oddělení, vydali se klauni přes interní ambulanci do dětské a po cestě pobavili i osazenstvo místní lékárny, kde zahráli a zazpívali spolu s personálem i mile překvapenými zákazníky.
Poslední půlhodinku strávili na chirurgii u nově příchozího pacienta, třináctiletého Filipa. Uvítali ho, ubytovali, odnesli mu tašku, pomohli vybrat tu nejpohodlnější postel, natočili televizor správným směrem, vysvětlili, jak se zvoní na sestřičky a uložili ho. Filipa, který přišel na oddělení s lehkou nervozitou z nadcházejícího operačního zákroku, tak opouštěli usměvavého a klidného.
Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o. moc děkuje Zdravotním klaunům za to, že u nás rozdávali radost.
Fotografie z akce si můžete prohlédnout po rozkliknutí odkazu.

Odkazy k článku:

http://zdravotniklaunops.rajce.idnes.cz/27._4._2017_-_Turne_plne_smichu_2_-_Nove_Mesto_na_Morave/