Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Výstavba dětského oddělení

23. 8. 2017

22. srpna 2017 začala demolice budovy dětského oddělení. Nový dětský pavilon novoměstské nemocnice by měl být hotový do konce roku 2018.

„Jedná se o další velkou investiční akci financovanou z rozpočtu zřizovatele,“ říká ředitelka nemocnice Věra Palečková. Kraj Vysočina vystaví do konce roku 2018 zcela nové dětské oddělení. Cena za nový dětský pavilon činí 71 603 186,40,- Kč bez DPH
„Budeme se snažit omezit provoz stavebních strojů v areálu nemocnice. Proto jsme nasměrovali stavební cesty mimo hlavní prostory,“ upřesnil technický náměstek Jiří Drdla. Pacientům, návštěvníkům a zaměstnancům se vedení nemocnice předem omlouvá za zvýšený hluk a prach v důsledku bourání.
Nová budova dětského pavilonu bude obsahovat celkem 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita lůžek se tak zvětší oproti stávajícímu dětskému oddělení o 5 lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod.
Novoměstská nemocnice již delší dobu usilovala o výstavbu nového dětského oddělení. Stará budova, jejíž některé části pocházely z padesátých let minulého století, už neposkytovala potřebný standard. Také dispozičně již budova přestávala vyhovovat současným potřebám. Pacienti a zdravotníci se nového oddělení dočkají v moderním pavilonu, který bude splňovat veškeré požadavky kladené na poskytování zdravotních služeb v současné době. "Budova dětského oddělení je koncipovaná jako pasivní dům, takž očekáváme i mnohem úspornější provozní náklady než tomu bylo doposud,“ upozorňuje náměstek Drdla na jednu z předností nového dětského pavilonu. Jeho výstavba by měla být hotová koncem roku 2018.

Odkazy k článku:

http://www.nnm.cz/2011/?rezim=pacient&id=vystavba-detske