Aktuality - detail

na úvod  /  

Navigace na stránce

Aktuality - detail

Za darovanou krev do Edenu

3. 7. 2017

Bystřické Centrum Eden se stalo partnerem transfúzní stanice novoměstské nemocnice.

Vlastimil Škrdlík z Domanínku přišel již po desáté na transfúzní stanici v Nemocnici Nové Město na Moravě. Nejdříve jej sestřička zavolala na kontrolní odběr a po něm už čekal na samotný odběr krve v jídelně a popíjel čaj. „Poprvé jsem zde byl před pěti lety. Přivez jsem sestru, která také daruje krev, a když už jsem byl tady tak jsem si řekl, že to tak zkusím,“ zavzpomínal Vlastimil Škrdlík. „Je tady pěkné prostředí, milý personál a nemám žádné zdravotní problémy, takže budu určitě v dárcovství pokračovat,“ prozradil Vlastimil Škrdlík. Za deset odběrů pak získal bronzovou Jánského plaketu a nově také vstupenku do Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. „Dárcovství krve je záslužná věc a proto se Centrum Eden rozhodlo, že podpoří tuto činnost. Věnujeme volné vstupenky dárcům krve, kteří mohou zdarma navštívit a prohlédnout si areál centra v běžné otevírací době nebo se mohou zúčastnit některé z akcí, které pořádá,“ uvedla Jana Trávníčková, vedoucí obchodu a marketingu Centra Eden.
V letošním roce doposud obdrželo bronzovou Jánského plaketu 29 dárců, stříbrnou 22 a zlatou za čtyřicet odběrů dostalo třináct dárců. Ke konci června pak evidují na transfúzní stanici novoměstské nemocnice také tři držitele Zlatého kříže třetího stupně, kteří darovali krev celkem osmdesátkrát. V průběhu prázdnin pak na transfúzní stanici odbaví zhruba pět set dárců.
K již tradičnímu partnerovi Transfúzní stanice novoměstské nemocnice společnosti Šikland (www.sikland.cz) přibylo tedy nově také Centrum Eden (www.centrumeden.cz). To věnuje malý dárek každému dárci krve. Dárci se zlatou plaketou dostanou celoroční vstupenku na neomezený počet vstupů. Držitelé stříbrné a bronzové plakety jednorázový vsup a prvodárci dvacetiprocentní slevu na vstup.

Odkazy k článku:

http://www.rajce.net/a14234174