Emergency

na úvod  /   Emergency

Navigace na stránce
na úvod Emergency

Emergency

Informace pro akutně nemocné pacienty

Co je to Emergency?

Emergency, neboli akutní příjem, je místo v nemocnici, kterým by měli projít všichni akutně nemocní pacienti. Tedy každý, kdo má zdravotní potíže, které svým charakterem nestrpí odklad. Součástí Emergency je kromě chirurgické a interní ambulance také lůžková část, spadající pod anesteziologicko-resuscitační oddělení. Pacientky s akutními gynekologickými potížemi a děti s nechirurgickým onemocněním přímo navštíví ženské či dětské oddělení.

Emergency neslouží pacientům objednaným na kontrolu, odběry či převazy. Ti jdou již rovnou na specializované ambulance.

Kde Emergency najdete?

Akutní příjem najdete v hlavním chirurgickém pavilonu vlevo přes mostek. Dříve zde bývala ortopedická a urologická ambulance a ambulance bolesti. Vstup je výrazně označen svítícím nápisem Emergency s českým názvem Akutní příjem

Kdy Emergency funguje?

Emergency je v provozu nepřetržitě, 24 hodin denně.

pracovištěkontakt
Recepce Emergency 566 801 850
Anesteziologická ambulance 566 801 852
Chirurgická ambulance 566 801 853
Interní ambulance 566 801 854
Sádrovna 566 801 855

Lékařská služba první pomoci - lékařská pohotovostní služba (LPS)

V prostorách Emergency také funguje lékařská pohotovostní služba pro dospělé, která doposud sídlila v budově vedle výjezdové brány z areálu nemocnice.

LPS pro dospělé: provozní doba - info ZDE.

LPS pro děti: provozní doba - zůstává v nezměněné podobě - info ZDE.

Oční a ORL pohotovostní služba:

V pracovní době jsou akutní případy ošetřeny na oční a ORL ambulanci.

V mimopracovní dobu se můžete obrátit na lékaře, konajícího službu na Emergency (osobně, nebo po telefonické konzultaci, na tel. 566 801 850, nebo 851), který nemá ale oční ani ORL specializaci. Je tedy možné, že budete odesláni na specializované oční nebo ORL pracoviště do Jihlavy, Havlíčkova Brodu nebo Brna k definitivnímu ošetření, pokud to bude Váš zdravotní stav nebo nález vyžadovat.

Regulační poplatek:

V pracovní dny se platí regulační poplatek 90 Kč v době od 15,00 hodin do 7,00 hodin. V sobotu, v neděli a ve svátek celý den.