Oddělení Dětské

informace pro pacienty

INFORMACE

pro pacienty

dárci

DÁRCI

a sponzoři

Historie oddělení

Historie

vývoj oddělení

Fotogalerie oddělení

Fotogalerie

foto a video

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

na odborné weby

O odděleníPrimář: MUDr. Martin Chalupský

566 801 360

Dětské oddělení v Novém Městě na Moravě má dlouhodobou tradici. Provoz byl zahájen 5. 11. 1942 - tehdy mělo oddělení 50 lůžek. Oddělení v průběhu desetiletí prodělalo mnohé přestavby až do nynější podoby. V současné době je pro děti od novorozeneckého věku do 19 let poskytována specializovaná lékařská a ošetřovatelská péče na lůžkách novorozeneckého a dětského oddělení. Novorozenecké oddělení se nachází ve II. patře porodnicko-gynekologického oddělení. Dětské oddělení má 28 lůžek, z toho 3 lůžka intenzívní péče + 15 novorozeneckých lůžek. V rámci dětského oddělení působí i 7 odborných ambulancí.

Od začátku roku 2019 dětské oddělení využívá prostor nově vystavěného pavilonu. Celý pavilon je citlivě barevně laděn, vybaven hračkami a doplňky s dětskými motivy, aby se zde děti cítily v bezpečí a v příjemné atmosféře bez pocitu tísně a obav. K pohodlí hospitalizovaných malých pacientů a jejich doprovodu slouží nejen komfortně vybavené pokoje se sociálním zařízením, ale i herna s přítomností pedagogického pracovníka, prostorná jídelna a další vybavení umožňující poskytování nadstandardní služby.

 


 

Dětské oddělení

Školní klub

Součástí péče je také  Školní klub, kterou zajištuje  Základní škola a Mateřská škola při zdravotnických zařízeních Kraje Vysočina.

 

Aktuality z oddělení

Kde nás najdete

Orientační plánek nemocnice

PAVILON
05

[1. patro]

[přízemí]

PAVILON
08

[2. patro]