na úvod  /   Oddělení nemocnice   /   Dětské   /   Hospitalizační péče

Navigace na stránce

Hospitalizační péče

Dětské lůžkové oddělení

Naše dětské oddělení zajišťuje diagnostiku a terapii interních onemocnění respiračního, gastrointestinálního, urogenitálního systému a také vybraných diagnóz týkajících se kardiovaskulárního, endokrinního systému a alergií.

Dětské oddělení disponuje lůžky pro standardní a intenzivní (intermediární) péči.

Na dětském oddělení poskytujeme léčbu akutních i chronických infekcí.

Hospitalizujeme také dětské pacienty s onemocněními primárně neurologickými, chirurgickými, urologickými, ortopedickými, gynekologickými a kožními. Těmto pacientům zajišťujeme základní léčebně-ošetřovatelskou péči, terapii koordinujeme s lékaři daných odborností.

 

Novorozenecké oddělení

Novorozenecké oddělení se nachází v II. patře porodnicko-gynekologického oddělení. Kapacita oddělení je 20 lůžek, z toho 3 pro novorozence vyžadující intenzivní péči. Jsme vybaveni moderním kvalitním přístrojovým vybavením pro intermediární péči. Ročně se na našem oddělení narodí přibližně 850 dětí. Bezprostředně po porodu pečuje o miminko sestra a pravidelně je přikládá matce ke kojení. Jakmile se matka cítí dobře a vstává z lůžka, pečuje o své dítě sama za pomoci sester. Děti ošetřovány způsobem rooming-in, to znamená společně s matkou, pro každé miminko je připraven monitor dechu. Na našem oddělení klademe důraz na kojení, jako na nejpřirozenější výživu novorozence. Po propuštění z porodnice mají maminky možnost při potížích s kojením kdykoliv zavolat na linku kojení tel. 566683377.

Naše porodnice neumožnuje tzv. lotosový porod z hygienických důvodů a pro zvýšené riziko infekce u novorozeného dítěte.

Spektrum péče novorozeneckého oddělení