na úvod  /   Oddělení nemocnice   /   Oční   /   O oddělení

Navigace na stránce

O oddělení

Vedoucí lékařka: MUDr. Eva Pačisková

566 801 436

Vzhledem ke své poloze poskytuje oční oddělení Nemocnice v Novém Městě na Moravě péči očním pacientům Žďárska, Novoměstska, části Velkomeziříčska a Bystřicka. Kvalita a rozsah poskytované péče je na úrovni vysokého standartu oboru očního lékařství, poskytovaného v nemocnicích II. Typu.

Oddělení je členěno na oční ambulanci, jednodenní stacionář a samostatný oční operační sál. K dispozici jsou i lůžka společného lůžkového fondu nemocnice. Na oddělení pracují 4 lékaři včetně primaře. Oddělení je umístěno v pavilonu chirurgických oborů. Oční ambulance poskytuje kompletní ambulantní péči pro dospělé i děti zahrnující vyšetření zrakových funkcí, určování refrakčních vad, včasnou diagnostiku a léčbu očních chorob. K dispozici jsou specializovaná oční vyšetření ultrazvuková, fotodokumentační a vyšetření zadního segmentu pomocí OCT přístroje /optický koherentní tomograf/.

Více než polovinu  operací, které se na oddělení provádí, tvoří operace šedého zákalu, které jsou prováděny ambulantně nebo při jednodenní hospitalizaci. Implantovány jsou výhradně měkké nitrooční čočky, operace je celá hrazena zdravotními pojišťovnami. Souběžně je rozvinuta péče věnující se záchytu a léčení chorob sítnice především diabetické retinopathie a věkem podmíněné degenerace sítnice.