na úvod  /   Oddělení nemocnice   /   Ortopedie   /   Hospitalizační péče   /   ASK artroskopické výkony   /   Artroskopie kyčelního kloubu

Navigace na stránce

Artroskopie kyčelního kloubu

Artroskopie kyčelního kloubu

Co je artroskopie kyčle:

Artroskopie kyčelního kloubu je velice specializovaná miniinvazivní vyšetřovací a operační metoda, při které se vpichem zavedou do kyčle optická vlákna ( kamera) a sledováním na monitoru se celý kyčelní kloub   prohlédne. Dalšími vpichy se zavedou  do kloubu speciální nástroje,  jimiž je možné vnitřní struktury kloubu osahat, případně  operačně ošetřit.

Artroskopie kyčle

Co nám artroskopie kyčle může přinést:  

Při artroskopickém vyšetření kyčle můžeme zhodnotit stav chrupavek na hlavici kyčelního kloubu, kdy může být drobný defekt či odlupování chrupavky jak na malém okrsku, tak na celé hlavici, což  nemusí být patrné při vyšetření jinými metodami. Při vyšetření je možné zhodnotit stav jamky a jeho okrajů tzv. labra, které může být odtrženo, a  dráždit kloub při pohybu, což s projeví bolestivostí. Při takovémto nálezu je možné artroskopické ošetření labra. Na dráždění může tělo reagovat vytvořením nárůstku (osteofyt) na přilehlé část krčku kosti stehenní, které při flexi (ohnutí) kyčle naráží na jamku a projeví se bolestivostí. Tento nárůstek je možné při artroskopii „odfrézovat“. Při  odlupování chrupavek z hlavice či jamky mohou se její kousky volně pohybovat po kloubu, dráždit jej, což se projeví bolestivostí. Mluvíme o tzv. kloubních myškách, které je možné artroskopicky odstranit. 

Artroskopie kyčle

Výhody:

Artroskopie kyčle

Nevýhody:

 


celý článek Artroskopie kyčle

 

Artroskopie kyčle

Artroskopie kyčle